×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2012
Drukāt

Tiesa: Likums ļauj prasīt ST vērtēt ministra rīkojumu

Foto - LETAFoto - LETA

Pašvaldība, kuras domes lēmumu apturējis attiecīgās jomas ministrs, ir tiesīga Satversmes tiesu (ST) lūgt izvērtēt tā atbilstību likumam – to paredz ST likums, aģentūru LETA informēja konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja palīdze Līga Pauliņa.

LETA jau ziņoja, ka Ozolnieku novada dome ārkārtas sēdē šonedēļ nolēma ST apstrīdēt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (ZRP) rīkojumu apturēt aizliegumu smēķēt uz daudzdzīvokļu lodžijām.

Kā pastāstīja Pauliņa, attiecīgajai domei ir tiesības iesniegt pieteikumu par lietas ierosināšanu ST par tāda rīkojuma atbilstību likumam, ar kuru Ministru kabineta (MK) pilnvarotais ministrs ir apturējis pašvaldības domes pieņemto lēmumu.

Šis ir tā sauktais speciālais gadījums, kas attiecas uz ministru rīkojumu apstrīdēšanu, piebilda Pauliņa.

Par Ozolnieku novada domes lēmumu vērsties ST Sprūdžs izsaka nožēlu un norāda, ka pēc VARAM ierosinājuma Veselības ministrijas speciālisti sagatavojuši grozījumus likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”, kas paredz pašvaldību tiesības noteikt papildu smēķēšanas aizliegumus vai ierobežojumus, izdodot atbilstošus saistošos noteikumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+