×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Tiesa neļauj dibināt komunistu biedrību

Administratīvā apgabaltiesa noraidījusi Ineses Bīnemanes un Andreja Dovguško pieteikumu par labvēlīga administratīvā akta izdošanu saistībā ar Uzņēmumu reģistra (UR) atteikumu reģistrēt biedrību “Komunisma atbalsta kustība Latvijā”.

 

Pirms trim gadiem jau rakstīju, ka UR atteicies reģistrēt biedrību “Komunisma atbalsta kustība Latvijā”, kuras mērķis esot popularizēt komunistisko ideoloģiju. Savu atteikumu UR toreiz pamatojis ar to, ka Latvijas Republikas likumi nepieļauj komunistisku kustību veidošanu un komunistiskās ideoloģijas sludināšanu, izplatīšanu un popularizēšanu. Arī apgabaltiesa savā spriedumā norāda, ka saskaņā ar likumu “Par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem” komunistiskā ideoloģija Latvijas teritorijā atzīta par noziedzīgu. Arī apstāklim, ka pieteikuma iesniedzēji norobežojas no Latvijas Komunistiskās partijas, nav nozīmes. Administratīvās apgabaltiesas lēmumu 30 dienu laikā iespējams pārsūdzēt Augstākās tiesas senāta Administratīvo lietu departamentā.

“Komunisma cēlājs” Andrejs Dovguško ir 34 gadus vecs jurists ar maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā un tiesību zinātnē. Ilgstoši strādājis Valsts ieņēmumu dienestā (VID), bet no turienes viņam nācās aiziet, kad kopā ar vairākiem citiem VID darbiniekiem tika apsūdzēts slimības pabalstu izkrāpšanā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+