×
Mobilā versija
+10.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Tiesa no apcietinājuma atbrīvo Ādažu bāzē aizturēto Krievijas pilsoni Kurkinu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Viens no aizturētajiem Krievijas pilsoņiem Aleksandrs Kurkins, kurš nelikumīgi bija iekļuvis Ādažu militārajā bāzē un pie kura atrastas skrejlapas angļu valodā, p[irms tiesas sēdes 2015. gada oktobrī.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien no apcietinājuma atbrīvoja vienu no vasarā Ādažu bāzē aizturētajiem Krievijas pilsoņiem – Aleksandru Kurkinu -, kuram tiek inkriminēts huligānisms.

Kurkina advokāte Imma Jansone norādīja, ka ar lēmumu ir ļoti apmierināta, bet plašākus komentārus nesniedza. Advokāte patlaban vēl nemācēja atbildēt, kāds drošības līdzeklis Kurkinam tiks piemērots turpmāk.

Tiesa tagad lems par turpmāku apcietinājuma piemērošanu Andrejam Popko.

LETA jau ziņoja, ka nesen Drošības policija (DP) lūdza prokuratūrai abiem kaimiņvalsts pilsoņiem uzrādīt apsūdzības par personu grupā izdarītu huligānismu, savukārt pret Latvijas iedzīvotāju un prokrievisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu – par šī huligānisma atbalstīšanu. Prokuratūra pagaidām nav izlēmusi, vai trijotnei uzrādīt apsūdzības.

DP veiktajā pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka abi Krievijas pilsoņi, veicot iepriekšēju gatavošanos, 2015.gada jūnijā nelikumīgi iekļuva Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārajā objektā Ādažos. Kriminālprocesā iegūtie pierādījumi arī liecinot, ka šī noziedzīgā nodarījuma plānošanā un izdarīšanā Krievijas pilsoņiem atbalstu sniedza Latvijas iedzīvotājs.

Popko un Kurkinu DP sākotnēji turēja aizdomās par spiegošanu un par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, taču vēlāk viņu veiktās darbības tika pārkvalificētas par huligānismu personu grupā.

Pēc Krievijas pilsoņu apcietināšanas sekoja arī Lindermana aizturēšana, kuram DP noteica aizdomās turētā statusu.

Jau ziņots, ka aizturēšanas brīdī Ādažos pie Krievijas pilsoņiem tika atrastas skrejlapas angļu valodā. Atbildību par notikušo uzņēmās kādreizējās neofašistiskās Krievijas Nacionālboļševiku partijas (NBP) pēctece – partija “Cita Krievija”.

Personas tika aizturētas ierindas laukumā netālu no vietas, kur tās ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas bāzes žogam, lai nesankcionēti iekļūtu bāzes teritorijā. Nacionālboļševiku izplatītajos fotoattēlos redzams, ka viņi žogu šķērsojuši, turot rokās lielu karogu Georga lentes krāsās. Bāzē šīs personas bija paspējušas uzkavēties neilgu laiku, tāpēc neesot paspējušas izplatīt skrejlapas.

Incidents notika laikā, kad Ādažos sākās starptautiskās mācības “Saber Strike 2015”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tikai atbrivot.sie varas raustekli tak dreb pasi no savas enas,un gatavi klanities jebkuram kungam kas laus blodu izlaizit.

  2. TIEŠI TĀ!!! IELIEN TIKAI!!? TUR TEV NEVIENS NETEIKS NEKO NE PAR HULIGĀNISMU, NE KO CITU!!! PIESIES TĀDAS DARBĪBAS, KA SAPŅOS NERĀDĪSIES UN NEATTAISNOSIES NE AR KO…SĒDĒSI KĀ MĪĻAIS NE TIKAI UZ GADU, JO ZINĀJI, KUR LIEN… TĀ ARĪ VAJADZĒJA SODĪT ŠOS ZEĻĻUS MŪSU TIESAI, JO ZINĀJA, KUR LĪDA UN KO TUR MEKLĒJA…

  3. un ko tad gribēja? Atbildēt

    pēc skaļajiem virsrakstiem apsudziba jau palika tikai huligānismā, ko ar bus vel pagruti pieradit jo viņi nevismazākā mērā neuzvedās ne agresivi, ne provokatīvi. un par huligānismu nevienu pirms tiesas apcietinājumā netur, pat ja prokurore saņēmusi “valsts pasutijumu” stāv un krīt. ari likumsargiem kaut mazliet likumi jāievēro

Draugiem Facebook Twitter Google+