×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. oktobris, 2015
Drukāt

Tiesa no Ventspils slimnīcas par labu mirušā bērna vecākiem piedzen 70 000 eiro (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Tiesa no Ventspils slimnīcas par labu mirušā bērna vecākiem piedzinusi morālā kaitējuma atlīdzību 70 000 eiro apmērā, aģentūra BNS uzzināja Kurzemes apgabaltiesā, kas lietu trešdien izskatīja apelācijas kārtībā.

Spriedumu vēl par pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Tiesas pārstāve Marika Jankovska informēja, ka trešdien pasludināts saīsinātais nolēmums par morālā kaitējuma atlīdzību. Tiesa nolēma, ka no Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas piedzenami 70 000 eiro.

Pilnais spriedums būs pieejams 24.novembrī un pārsūdzēt to var 30 dienu laikā.

Prasības pamatā ir notikumi 2007.gada martā, kad nomira divgadīga meitenīte, par ko tika notiesāts ārsts Dzintars Marnauza. 2013.gadā tiesa viņu atzina par vainīgu profesionālo pienākumu nepienācīgā pildīšanā, kas bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Viņš šobrīd Ventspils slimnīcā vairs nestrādā.

Ventspils tiesa iepriekš nolēma, ka vecākiem jāsaņem 100 tūkstoš eiro kompensācija. Slimnīca spriedumu pārsūdzēja, jo spriedums liedza slimnīcai regresa prasībā vērsties pret vainīgo ārstu.

Ar Augstākās tiesas spriedumu Marnauza tika sodīts ar nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un desmit mēnešiem, kā arī papildsodu – aizliegumu uz vienu gadu nodarboties ar ārstniecību. Valsts prezidents Marnauzu apžēloja, atceļot tiesas noteikto aizliegumu – vienu gadu nodarboties ar ārstniecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. sorry !
    sorry !
    Nevis no Ventspils slimnīcas,
    bet MUMS VISIEM(nodokļu maksātājiem) !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+