×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

Tiesā nonāk lieta par aicinājumu uz vardarbību pret imigrantiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Prokuratūra nodevusi Tukuma rajona tiesai krimināllietu, kurā vīrietis apsūdzēts par publisku aicinājumu uz vardarbību pret imigrantiem.

Persona pagājušā gada janvārī vairākkārtīgi publiskajā telpā – sociālajā tīklā “facebook” – izplatīja publiskus aicinājumus, kas saturēja agresiju, norādi uz vardarbību un draudiem. Minētie publiskie aicinājumi bija vērsti uz naida un nesaticības izraisīšanu pret imigrantiem, informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Tukuma rajona informēja, ka lietu skatīs 15.februārī plkst.11.30 un tajā apsūdzēts kāds Mareks Birģelis.

Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Jau ziņots, ka jaunietis pērn savā “facebook” profilā bija ievietojis paziņojumu, kurā apgalvoja, ka Tukumā ieradušies imigranti un viņš it kā zinot viņu dzīvesvietu. Ierakstā jaunietis bija norādījis uz imigrantu iespējamo atrašanās vietu un aicināja citus sociālā tīkla lietotājus doties un īstenot agresiju pret tiem.

Uzreiz pēc informācijas saņemšanas policijas Tukuma iecirknī tika sākta pārbaude un operatīvi izskaitļota jaunā vīrieša dzīvesvieta, vēlāk viņš tika aizturēts. Kad tobrīd 24 gadus vecais jaunietis bija nogādāts iecirknī, viņš atzina savu vainu izdarītajā. Jaunietis paudis nožēlu par savu rīcību, iepriekš informēja policija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+