×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Tiesa noraida “Apple” prasību pret “Samsung” par patentu pārkāpumu

Japānas tiesa piektdien noraidīja ASV kompānijas “Apple” prasību, ka Dienvidkorejas elektronikas kompānija “Samsung” ir nozagusi tās tehnoloģijas, ko izmantojusi savu produktu ražošanā.

Tokijas rajona tiesa nolēma, ka “Samsung” nav pārkāpusi “Apple” “iPhone” un “iPad” patentus savu “Galaxy” viedtālruņu un planšetdatoru ražošanā.

Trīs tiesnešu kolēģija arī nolēma, ka tiesas izdevumi jāsedz  “Samsung”.

“Atbildētāja produkti neizskatās tā, it kā būtu lietota tā pati tehnoloģija, ko izmantojis prasītājs, tādēļ prasību noraidām,” tiesnesis Tomocu Šoji nolasīja tiesas lēmumu.

Japānas tiesa savu lēmumu pieņēma nedēļu pēc tam, kad  apgabaltiesa Kalifornijas štata Sanhosē pilsētā atzina “Samsung” par vainīgu “Apple” patentu pārkāpšanā un lika “Samsung” samaksāt “Apple” 1,049 miljardu ASV dolāru (588 miljonu latu) kompensāciju. Spriedums attiecas uz vairākiem “Samsung” viedtālruņiem “Galaxy”, bet ne uz jaunāko modeli “Galaxy III S”, kā arī tas attiecas uz planšetdatoru “Galaxy 10”.

“Apple” vēlas no “Samsung” Japānas filiāles piedzīt 100 miljonu jenu (710 tūkstošus latu) lielu kompensāciju par ASV kompānijas mūzikas un video datu pārsūtīšanas tehnoloģijas izmantošanu Dienvidkorejas uzņēmuma ražojumos.

“Samsung” noliedz jebkādas konkurentu sūdzības, kas iesniegtas dažādās pasaules valstīs, un sola cīnīties, lai panāktu ASV tiesas lēmuma atcelšanu, skaidrojot, ka šāds spriedums “mazinās izvēli, mazinās jaunievedumus un paaugstinās cenas”.

“Samsung” ražotais viedtālrunis “Galaxy S” konkurē ar “Apple” tālruni “iPhone”, bet “Samsung” planšetdators ” Galaxy Tab” – ar “Apple” planšetdatoru “iPad”, un tiesāšanās starp abām kompānijām notiek daudzās pasaules valstīs.

Ir ziņots, ka ASV patērētāji izpērk “Samsung” ražotās mobilo telefonsakaru ierīces, paredzot to tirdzniecības iespējamu aizliegumu ASV.

Dienvidkorejas tiesa iepriekš nolēma, ka “Apple” un “Samsung” ir pārkāpušas viena otras patentus un tām abām jāmaksā kompensācijas par nodarītajiem zaudējumiem.  Tiesa nosprieda, ka “Apple” pārkāpusi divus “Samsung” tehnoloģiju patentus un tai jāmaksā kompensācija 40 miljonu vonu (19 544 latu) apmērā. Savukārt “Samsung” jāmaksā kompensācija 25 miljonu vonu (12 215 latu) apmērā par viena “Apple” patenta pārkāpšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+