Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
31. augusts, 2012
Drukāt

Tiesa noraida “Apple” prasību pret “Samsung” par patentu pārkāpumu

Japānas tiesa piektdien noraidīja ASV kompānijas “Apple” prasību, ka Dienvidkorejas elektronikas kompānija “Samsung” ir nozagusi tās tehnoloģijas, ko izmantojusi savu produktu ražošanā.

Tokijas rajona tiesa nolēma, ka “Samsung” nav pārkāpusi “Apple” “iPhone” un “iPad” patentus savu “Galaxy” viedtālruņu un planšetdatoru ražošanā.

Trīs tiesnešu kolēģija arī nolēma, ka tiesas izdevumi jāsedz  “Samsung”.

“Atbildētāja produkti neizskatās tā, it kā būtu lietota tā pati tehnoloģija, ko izmantojis prasītājs, tādēļ prasību noraidām,” tiesnesis Tomocu Šoji nolasīja tiesas lēmumu.

Japānas tiesa savu lēmumu pieņēma nedēļu pēc tam, kad  apgabaltiesa Kalifornijas štata Sanhosē pilsētā atzina “Samsung” par vainīgu “Apple” patentu pārkāpšanā un lika “Samsung” samaksāt “Apple” 1,049 miljardu ASV dolāru (588 miljonu latu) kompensāciju. Spriedums attiecas uz vairākiem “Samsung” viedtālruņiem “Galaxy”, bet ne uz jaunāko modeli “Galaxy III S”, kā arī tas attiecas uz planšetdatoru “Galaxy 10”.

“Apple” vēlas no “Samsung” Japānas filiāles piedzīt 100 miljonu jenu (710 tūkstošus latu) lielu kompensāciju par ASV kompānijas mūzikas un video datu pārsūtīšanas tehnoloģijas izmantošanu Dienvidkorejas uzņēmuma ražojumos.

“Samsung” noliedz jebkādas konkurentu sūdzības, kas iesniegtas dažādās pasaules valstīs, un sola cīnīties, lai panāktu ASV tiesas lēmuma atcelšanu, skaidrojot, ka šāds spriedums “mazinās izvēli, mazinās jaunievedumus un paaugstinās cenas”.

“Samsung” ražotais viedtālrunis “Galaxy S” konkurē ar “Apple” tālruni “iPhone”, bet “Samsung” planšetdators ” Galaxy Tab” – ar “Apple” planšetdatoru “iPad”, un tiesāšanās starp abām kompānijām notiek daudzās pasaules valstīs.

Ir ziņots, ka ASV patērētāji izpērk “Samsung” ražotās mobilo telefonsakaru ierīces, paredzot to tirdzniecības iespējamu aizliegumu ASV.

Dienvidkorejas tiesa iepriekš nolēma, ka “Apple” un “Samsung” ir pārkāpušas viena otras patentus un tām abām jāmaksā kompensācijas par nodarītajiem zaudējumiem.  Tiesa nosprieda, ka “Apple” pārkāpusi divus “Samsung” tehnoloģiju patentus un tai jāmaksā kompensācija 40 miljonu vonu (19 544 latu) apmērā. Savukārt “Samsung” jāmaksā kompensācija 25 miljonu vonu (12 215 latu) apmērā par viena “Apple” patenta pārkāpšanu.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+