×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2016
Drukāt

Tiesa noraida Lietuvā uzņemtās irākiešu ģimenes prasību (3)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Viļņas administratīvā apgabaltiesa otrdien noraidījusi saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) programmu uz Lietuvu pārvietotās irākiešu ģimenes prasību par tiesisko statusu.

Irākiešu ģimene pārsūdzēja Lietuvas Migrācijas departamenta lēmumu piešķirt tai pagaidu tiesisko aizsardzību, nevis bēgļu statusu, kuru tā vēlējās saņemt.

“Patvēruma meklētāji nespēja sniegt pietiekamus argumentus par individuālo vajāšanu, kas tiešā veidā vērsta pret viņiem un viņu nepilngadīgajiem bērniem,” uzsvēra tiesa.

Tiesnesis Arūns Kaminsks žurnālistiem sacīja, ka Migrācijas departaments ir pienācīgi izvērtējis situāciju Irākā.

Bēgļa statuss dod tiesības apmesties Lietuvā uz pastāvīgu dzīvi, savukārt tiesiskā aizsardzība – tikai pagaidām, bet ne finansiālie pabalsti, ne citas garantijas vienā un otrā gadījumā neatšķiras.

Portāls “Lrytas.lt” iepriekš vēstīja, ka pagaidu aizsardzība nodrošina irākiešiem tiesības dzīvot Lietuvā divus gadus. Pēc tam termiņš varētu tikt pagarināts, bet, ja tiktu atzīts, ka dzīvošanai Irākā apdraudējumu vairs nav, viņi varētu atgriezties dzimtenē. Savukārt bēgļu statuss viņiem ļautu dzīvot Lietuvā pastāvīgi.

Jaunā Irākas musulmaņu ģimene – vecāki ar diviem bērniem – no Grieķijas uz Lietuvu tika pārcelta 15.decembrī. Lēmums par pagaidu aizsardzības piešķiršanu tika pieņemts jau tai pašā dienā. Ģimenes tēvs mācījies vadības augstskolā, un viņam ir pieredze gan celtniecības, gan vadības darbā, bet māte nav strādājusi algotu darbu.

Saskaņā ar ES programmu Lietuvai paredzēts divu gadu laikā uzņemt kopumā 1105 cilvēkus no tādām valstīm kā Sīrija, Irāka un Eritreja. Lielākā daļa no viņiem tiktu pārcelti no Itālijas un Grieķijas, neliela daļa arī no Turcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Kad karadarbība beigusies kādā zemē, arī nekāds “bēgļa statuss” vairs neder. Kur nu vēl “uz mūžu”?
  Kas tās tādas par induļģencēm? Lai tik iet un atjauno to pašu bieži vien sagrauto!
  Lia sūdzas USA un lai pieprasa patvērumu pie tiem galvenajiem bumbotājiem…
  Tagad arī vēl pie krieviem tātad – tieši tāpat.
  🙂

 2. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

  Jācer ka arī Latvijas politiķu un amatpersonu vidū nebūs valsts nodevēji un nevienam nelegālajam mērkaķim bēgļu status netiks piešķirts. Labi ka lietuviešu birokrāt nav tādi kretīni lai apdraudētu savas pilsoņu dzīvības un tērētu to nodokļu naudu plēsoņu sanatoriju izveidei ilgtermiņā. Labāk uzreiz nodrošināties lai nelūgtos viesus uzreiz varētu izraidīt pie pirmās izdevības no valsts.

 3. Visi iebraucēji tik gudri, tik gudri! Knapi ieradušies, jau zina tiesā vērsties un sev izdevīgāko statusu rēķināt. Ja cilvēks bēg no kara, lai glābtu dzīvību, tad taču ar domu, ka agrāk vai vēlāk karš beigsies un viņš atgriezīsies mājās. Bet šie jau nemaz negrasās atgriezties. Visu smalki izplānojuši, lai paliktu Lietuvā (Eiropā). Un karš tiem ir tikai izdevīgs aizsegs.

Draugiem Facebook Twitter Google+