×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2014
Drukāt

Tiesa noraida Reformu partijas sūdzību par KNAB lēmumu pārtraukt finansējumu partijai

reformu_partija_logo

Administratīvā rajona tiesa šodien noraidīja Reformu partijas (RP) sūdzību par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka lēmumu pārtraukt RP piešķirtā valsts budžeta finansējuma izmaksu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Šo spriedumu vēl var pārsūdzēt viena mēneša laikā Administratīvajā apgabaltiesā.

Jau ziņots, ka Administratīvā rajona tiesa pērn 1.augustā noraidīja RP lūgumu apturēt KNAB priekšnieka lēmuma darbību par valsts budžeta finansējuma izmaksas pārtraukšanu partijai. Partija strīdā ar KNAB bija lūgusi piemērot pagaidu aizsardzības līdzekli, proti, RP vēlējās, lai tai turpina izmaksāt valsts finansējumu, kamēr turpinās tiesvedība, kurā vērtē, vai KNAB pamatoti partijai atņēmis valsts atbalstu.

Administratīvā apgabaltiesa atstāja negrozītu rajona tiesas lēmumu. Tiesas lēmums nebija pārsūdzams un stājās spēkā tā pieņemšanas brīdī.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks bija pieņēmis lēmumu pārtraukt RP piešķirtā valsts budžeta finansējuma izmaksu, jo 2013.gada 12.aprīlī stājās spēkā KNAB 2012.gada 1.jūnija lēmums par RP saukšanu pie administratīvās atbildības par nepatiesu ziņu norādīšanu 2011.gada vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā un informācijas publicēšanas kārtības neievērošanu saistībā ar saņemtajiem ziedojumiem. Ar KNAB lēmumu līdz Saeimas vēlēšanām šogad rudenī partijai gar degunu aiziet 166 999 lati jeb 237 619 eiro.

Saskaņā ar Politisko organizāciju finansēšanas likumu partijām tiek pārtraukta valsts budžeta finansējuma izmaksa, ja pēc tā piešķiršanas tiek konstatēti likumā minētie partijas pārkāpumi un lēmums par soda piemērošanu ir stājies spēkā. Viens no likumā minētajiem gadījumiem ir partijas sodīšana par vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā nenorādītiem darījumiem vai saņemtiem ziedojumiem, kuru kopsumma pārsniedz 100 minimālās mēnešalgas.

Veicot 2011.gada vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā norādīto darījumu pārbaudi, KNAB konstatēja, ka konkrētā partija tajā nav norādījusi darījumus 38 048,04 latu apmērā. Ar KNAB priekšnieka 2012.gada 1.jūnija lēmumu tika nolemts saukt partiju pie administratīvās atbildības un sodīt ar naudas sodu 350 latu apmērā.

RP publiski bija paudusi viedokli, ka “KNAB lēmums par valsts finansējuma apturēšanu ir nekvalitatīvs precedents”, tomēr Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa ar 2012.gada 8.oktobra spriedumu atstāja negrozītu KNAB priekšnieka lēmumu. Arī Rīgas apgabaltiesa ar 2013.gada 12.aprīļa spriedumu atstāja negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu, un minētais spriedums nav pārsūdzams. Ņemot vērā, ka bija iestājušies Politisko organizāciju finansēšanas likumā noteiktie apstākļi, KNAB priekšnieks pieņēma lēmumu pārtraukt RP piešķirtā valsts budžeta finansējuma izmaksu no Rīgas apgabaltiesas sprieduma spēkā stāšanās brīža.

2010.gadā Saeima pieņēma grozījumus likumā, paredzot no 2012.gada piešķirt valsts budžeta finansējumu politiskajām partijām, par kurām Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā divi procenti vēlētāju – 50 santīmu apmērā kalendārā gada laikā par katru iegūto balsi.

Saskaņā ar likumā noteikto kārtību valsts budžeta finansējums tiek piešķirts politiskajām partijām uz trim gadiem – uz jaunievēlētās Saeimas pilnvaru laiku – no 2012.gada līdz 2014.gadam, veicot tā izmaksu četras reizes gadā – līdz 15.janvārim, 15.aprīlim, 15.jūlijam un 15.oktobrim. Reformu partijai šogad no valsts bija paredzēti 95 428 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+