×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Tiesa noraida savulaik aizturētā ekonomista Smirnova prasību pret valsti

tiesnesa_amurs2

Rīgas Centra rajona tiesa pirmdien noraidīja savulaik Drošības policijas (DP) aizturētā ekonomista un Ventspils augstskolas pasniedzēja Dmitrija Smirnova prasību, ar kuru viņš vēlējās no valsts tiesas ceļā piedzīt 50 tūkstošu latu lielu kompensāciju.

Pasniedzējs tiesā bija iesniedzis prasības pieteikumu par morālā un materiālā kaitējuma atlīdzināšanu. Viņš arī prasīja atsaukt ziņas, kas aizskar godu un cieņu.

Prasība tika iesniegta pret Iekšlietu ministrijas pārziņā esošo Drošības policiju, bet kā līdzatbildētājs norādīta Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Smirnovs pieprasīja, lai Drošības policija atsauc ekonomista godu un cieņu aizskarošās ziņas un atvainojas. Tika pieprasīta arī 50 000 latu kompensācija par morālo un materiālo kaitējumu, kā arī lūgts piedzīt no atbildētāja tiesas izdevumus.

Prasības pamatā bija 2008.gada rudens notikumi, kad par kritisku viedokļu paušanu saistībā ar Latvijas ekonomikas stāvokli Smirnovu uz divām diennaktīm aizturēja Drošības policija.

Smirnovs ar prasību tiesā vērsās 2010.gada rudenī, jo nepilnu divu gadu laikā neviena valsts institūcija nebija ekonomistam atvainojusies par viņa tiesību pārkāpšanu.

Prasību tiesā viņš bija iesniedzis arī tāpēc, lai turpinātu cīnīties par vārda brīvību Latvijā.

Jau ziņots, ka 2009.gada augustā pēc teju gadu ilgušas izmeklēšanas Drošības policija izbeidza kriminālprocesu pret Ventspils augstskolas pasniedzēju un finanšu ekspertu Smirnovu, kurš kādā publiskā diskusijā ieteica naudu neglabāt latos un bankās. Diskusija notika līdz ar finanšu krīzes sākumu valstī.

DP secināja, ka lietā nav noziedzīga nodarījuma sastāva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+