×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2017
Drukāt

Tiesa par labu Rēzeknes mēra ģimenei no laikraksta piedzen 6000 eiro (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Aleksandrs Bartaševičs.

Rēzeknes tiesa Balvos nolēmusi daļēji apmierināt Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča (SC) un viņa sievas Olgas prasību pret reģionālo laikrakstu “Ludzas Zeme”.

Tiesa atzinusi laikrakstā publicēto ar Bartaševiču ģimeni saistīto informāciju par nepatiesu un uzlikusi avīzei par pienākumu to atsaukt. Laikrakstam arī būs jāizmaksā katram no prasītājiem morālā kompensācija 3000 eiro apmērā.

Pilns spriedums minētajā lietā būs pieejams no 7.februāra.

Laikraksta “Ludzas Zeme” redaktore Laima Linuža atzina, ka laikraksts pārsūdzēs tiesas spriedumu. “Esmu šokēta, jo tiesas process, pēc manām domām, ritēja normāli, mēs bijām pārliecinoši, bet, lūk, šāds spriedums. Esmu mācīta ticēt godīgumam, taču tagad esmu apņēmības pilna pārsūdzēt šo spriedumu nākamajā instancē,” teica Linuža.

Laikraksta redaktore pauda, ka viņai, iespējams, bijis jāizsaka noraidījums šim tiesas sastāvam, jo līdz viņai esot “nonākušas nelāgas ziņas”. “Aizvien vairāk nāku pie secinājuma, ka vārda un preses brīvības Latvijā ar katru mirkli kļūst arvien mazāk. Visu diemžēl izlemj nauda, kuras, protams, Bartaševiču saimei nav maz,” izteicās Linuža.

Laikraksta vadītāja domā, ka Rēzeknes mēra mērķis ir laikraksta “Ludzas Zeme” iebiedēšana un “nolikšana pie vietas”, lai pirms vēlēšanām neviens Bartaševiču nekritizētu. “Ar lielu interesi izlasīšu, kāds tad ir pamatojums, kāpēc tiesa nostājās politiķa pusē,” teica Linuža.

Prasības pieteikums liecina, ka Bartaševičs par godu un cieņu aizskarošām ziņām uzskata vairākas publikācijas laikrakstā “Ludzas Zeme”. Kopumā pieteikumā minētas 14 publikācijas, vairākas no tām ir pārpublicētas no interneta portāla “kompromat.lv”. Rakstos informācija, pēc Bartaševiču domām, esot nepatiesa. Pašvaldības vadītājs un viņa sieva pieprasījuši atsaukt ziņas un katrs pieprasījis 5000 eiro kompensāciju.

Laikraksta “Ludzas Zeme” galvenā redaktore Laima Linuža iepriekš pauda pārliecību, ka Rēzeknes mēra mērķis ir iebiedēt laikrakstu, lai tas pārstāj kritizēt politiķi. “Jā, mēs esam politiķi kritizējuši un turpināsim to darīt. Diemžēl uz kontaktu ar laikrakstu Bartaševičs nenāk un savu viedokli avīzei nepauž, lai gan esam to lūguši arī ar domes preses dienesta starpniecību,” teica Linuža.

Savukārt Bartaševičs iepriekš atzina, ka viņam kā politiķim nav nekādu iebildumu pret konstruktīvu un pamatotu kritiku. “Uztveru to veselīgi un arī labprāt komentēju, izdarot attiecīgus secinājumus, taču laikraksta “Ludzas Zeme” gadījumā tā ir ilgstoša nomelnošanas kampaņa, kas turpinās joprojām, ar mērķi aizvainot un nepatiesi nomelnot mani un manu ģimeni. Tiek publicēta nepārbaudīta, nepatiesa informācija, ko uztveru kā publisku cieņas un goda aizskaršanu,” pauda Bartaševičs.

Viņš apgalvoja, ka pēc vairākiem rakstiskiem lūgumiem atsaukt nepatiesu informāciju no Linužas puses ticis izrādīts vēl lielāks spiediens, par platformu izmantojot laikraksta “Ludzas Zeme” publikācijas, tāpēc ticis pieņemts lēmums atrisināt situāciju tiesiskā ceļā.

“Mani izbrīna, ka laikraksta redakcija tiesības aizstāvēt godu un cieņu uztver kā spiedienu vai mēģinājumu iebiedēt žurnālistus,” pauda Bartaševičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Cik Linužai izmaksās tiesas sastāva nomelnošana atsaucoties līdz viņai nonākušajām “nelāgajām ziņām”.

 2. Latvijas tiesu sistēma ir sapuvusi un pērkama kā prostitūta. Un pirkt putinists Bartaševičs māk.

 3. PROT TIESĀTIES UN IZSPIEST NAUDU NO CITIEM!!! KRIEVI TO PROT ĻOTI LABI!

 4. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  Likums “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”

  I nodaļa
  Vispārīgie noteikumi

  7. pants. Nepublicējamā informācija

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas ir valsts noslēpums vai cits ar likumu speciāli aizsargāts noslēpums.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas aicina uz vardarbību un pastāvošās iekārtas gāšanu, propagandē karu, cietsirdību, rasu, nacionālo vai reliģisko pārākumu un neiecietību, kūda uz citu noziegumu izdarīšanu.

  AIZLIEGTS publicēt pirmstiesas izmeklēšanas materiālus bez prokurora vai izmeklētāja rakstveida atļaujas.

  AIZLIEGTA un saskaņā ar likumu tiek sodīta tādu materiālu publicēšana, kuri pārkāpj nevainīguma prezumpciju.

  AIZLIEGTA un saskaņā ar likumu tiek sodīta masu informācijas līdzekļu izmantošana, lai iejauktos personu personiskajā dzīvē.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu.

  AIZLIEGTS publicēt personu korespondences, telefonsarunu un telegrāfisko ziņojumu saturu bez adresāta un autora vai viņu mantinieku piekrišanas.

  AIZLIEGTS publicēt komercnoslēpumus un patentu noslēpumus bez to īpašnieka piekrišanas.

  V nodaļa
  Atbildība par šā likuma pārkāpšanu

  27. pants. Atbildības pamati

  Par šā likuma 7.pantā noteiktās informācijas publicēšanu vainīgās personas atbild Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  28. pants. Kaitējuma atlīdzināšana

  Kaitējums, arī morālais kaitējums, ko masu informācijas līdzeklis nodarījis fiziskajai vai juridiskajai personai, sniedzot nepatiesas ziņas, ceļot neslavu un aizskarot tās godu un cieņu, publicējot ziņas un informāciju, kuru publikācija aizliegta ar likumu, masu informācijas līdzeklim jāatlīdzina šai personai Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  ===========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  • Tātad parastajai tautai NAV ATLICIS NEVIENS LIKUMĪGS LIKUMA PANTS, visi panti šiem vadošajiem??!

   Jā –
   īstākā demokrātija pēc barikādēm jau 26. gadu pēc kārtas. Nav ko teikt.
   Kurp virzās Latvija?! Vai tiesu sistēma var paskaidrot?!!

   • Tieši pretēji, patiesībā – visi iepriekš citētie likuma “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” nosacījumi LIKUMĪGI aizsargā personīgi tevi / tavus tuviniekus, draugus, paziņas u.c. jebkurus Latvijā esošos cilvēkus no ikdienišķi reāla riska tikt klaji apmelotiem, lopiski truli apņirgtiem un taml. “izčakarētiem pēc pilnas programmas” šajā valstī agonējošajos un uz “dzelteno noplūžu žurnālistikas” rēķina truli parazitējošajos masmēdekļos.

    Tajā skaitā, protams, LIKUMS (t.i., konkrētajā gadījumā gan likums “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”, gan arī “Fizisko personu datu aizsardzības likums” u.c. attiecīgi saistītie NA), pietiekami kategoriski aizsargā no juridiski analfabētisku “masmēdekļu / žurbaļugu” faktiski 100% masveidīgi piekoptās klaji PRETLIKUMĪGĀS patvaļas gan “parasto tautu”, gan arī “vadošos locekļus”.

    Jo, kā ir sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!”

    Un, arī: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+