×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

Tiesa par labu Šikorei no KNAB piedzen teju 2700 eiro

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šonedēļ apmierināja bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Izmeklēšanas nodaļas vadītājas Lienītes Šikores prasību pret biroju par atšķirīgu attieksmi un kopsummā piedzina 2694 eiro.

Kā norādīja tiesā, prasība tika apmierināta pilnībā. Pilns spriedums būs pieejams 13.februārī, kad to varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Yiesa atzina, ka KNAB pret Šikori ir pārkāpis atšķirīgas attieksmes aizliegumu, tāpat pārkāpis aizliegumu radīt nelabvēlīgas sekas un uzlika par pienākumu birojam to izbeigt.

Tāpat tiesa lēma piedzīt no KNAB par labu Šikorei nodarītos zaudējumus – neizmaksāto naudas balvu 900 eiro apmērā -, kā arī piedzina viņai par labu morālā kaitējuma atlīdzību 1794 eiro apmērā. Vēl no KNAB piedzīti arī tiesāšanās izdevumus.

Savukārt Administratīvajā rajona tiesā tiek skatīta Šikores prasība pret biroju par viņas atbrīvošanu no amata.

Jau ziņots, ka pret KNAB tiesā par atbrīvošanu no amata vērsās bijusī biroja darbiniece Juta Strīķe, kā arī bijušais biroja Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs.

KNAB tika veikta reorganizācija un ar tā laika KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu tika izveidota vērtēšanas komisija, kas konstatēja, ka četru darbinieku profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem izvirzītajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām.

KNAB 16 darbiniekiem, kuru amata vietas reorganizācijā tikušas likvidētas, tika piedāvāts turpināt dienesta tiesiskās attiecības kādā no KNAB strukturālo izmaiņu rezultātā izveidotajiem amatiem.

Vērtēšanas komisija konstatēja, ka darbinieki atbilst jaunizveidotajiem amatiem noteiktajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām, turklāt nevienam no minētajiem darbiniekiem netiek piedāvāts zemāks atalgojums.

Starp iepriekšminētajiem četriem darbiniekiem, ar kuriem dienesta tiesiskās attiecības tiek izbeigtas, ir Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Jurašs, viņa vietnieks Mārtiņš Lode, Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Šikore.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+