×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

Tiesa pasludina “Liepājas metalurga” maksātnespēju (2)

LETALETA

Liepājas tiesa otrdien nolēma pasludināt grūtībās nonākušo Liepājas metālapstrādes uzņēmumu “Liepājas metalurgs” par maksātnespējīgu, norādīja tiesas pārstāve Inta Kurpa.

Viņa atzīmēja, ka ar iesniegumu Liepājas tiesā par “Liepājas metalurga” tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pārtraukšanu un maksātnespējas pasludināšanu novembra sākumā vērsās uzņēmuma TAP administrators Haralds Velmers.

Kurpa informēja, ka Velmers būs arī “Liepājas metalurga” maksātnespējas administrators.

Viena no kompānijas akcionāriem – Kirova Lipmana – pārstāvji pavēstīja, ka Lipmans ir gatavs sadarboties ar Velmeru un iesaistīties uzņēmuma glābšanā.

“Mana vislielākā vēlēšanās būtu redzēt, ka Velmers maksātnespējas procesā iesaistās ar konstruktīvu un ekonomiski pragmātisku attieksmi, lai atjaunotu rūpnīcu,” norādīja Lipmans.

Viņš arī atzīmēja, ka “Liepājas metalurga” liktenis gulstas uz Velmera sirdsapziņas, jo no viņa būs atkarīgs, vai viens no lielākajiem Latvijas ražošanas uzņēmumiem atjaunos darbību vai tomēr tas tiks izpārdots metāllūžņos.

Savukārt Finanšu ministrijā (FM) pavēstīja, ka “Liepājas metalurga” maksātnespējas pasludināšana ir likumsakarīgs iznākums visam iepriekš notikušajam uzņēmumā, kā arī klaji bezatbildīgajai akcionāru rīcībai attiecībā pret uzņēmumu, tā darbiniekiem un valsti kopumā.

Vienlaikus FM atzīmēja, ka maksātnespēja vēl nenozīmē, ka kompānijas darbība nav atjaunojama. “Uzņēmums var turpināt darbību, investoram iegādājoties uzņēmuma aktīvus un atsākot ražošanu. Turpmākas darbības maksātnespējas procesa virzībā ir administratora ziņā. Ir ļoti svarīgi, lai uzņēmuma aktīvi tiek realizēti ar mērķi iespējami ātrāk atjaunot ražošanu,” norādīja ministrijas pārstāvji.

Velmers iepriekš norādījis, ka par spīti maksātnespējas procesa sākšanai centieni reanimēt kompāniju neapstāsies. “Taču tas [maksātnespējas process] nenozīmē ražošanas izbeigšanos. Ir iespējama šī uzņēmuma darbības atsākšanās, iespējams, citā veidolā, citā tēlā, ar citiem vadītājiem. Tas viss ir iespējams, un tas ir mans mērķis to panākt maksātnespējas procesā,” viņš teica.

Administrators stāstīja, ka tuvāko divu mēnešu laikā tiks sagatavots plāns uzņēmuma pārdošanai. “Tā reāli par investoriem mēs varēsim runāt pēc diviem divarpus mēnešiem,” norādīja Velmers un uzsvēra, ka potenciālie investori tiks rūpīgi vērtēti – lai tie spētu ne tikai iegādāties uzņēmuma aktīvus, bet arī veiksmīgi attīstīt ražošanu.

Jau vēstīts, ka “Liepājas metalurgs” ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ kopš šā gada pavasara ir pārtraukta. Liepājas tiesa septembra pirmajā pusē apstiprināja kompānijas TAP plānu, kas paredzēja investora piesaisti un ražošanas atsākšanu, taču noteiktajā laika tas nenotika.

“Liepājas metalurgs” ir lielākais darba devējs Liepājā. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu ko nu tur meklāt Latvijas vainu, vaina ir mūsu likumdošanā, un valdībā, saeimā. Ja likums būtu pareizs nekādi Zahari nevarētu savu mantu noslēpt, lai valsts maksā, un vispār, kas bez tautas atļaujas deva aizdevumu, neklusēt tauta lai vainīgie atbild. Parastais strādnieks ir vislielākais cietējs, 9 mēneši aizskries ātri, bet ko pēc tam? Zinot ka Latvijā darba vietu nav.

  2. Vai nav skaisti – SIA – sanāca (S), IZLAUPĪJA (I) UN AIZLAIDĀS (A). Faktiski apkrāpa valsti, apkrāpa visu Liepāju, strādājošos, sev sagrāba miljonus, ja ne miljardus gadu gaitā un tu-tū. Un nekas nedraud. Baidījās gan, jo savus miljonos īpašumus atsavināja radiem.

    Tas iespējams tikai mafiozā ,noziedzīgā valstī. Pat Karginiem, nabadziņiem, nav no kā samaksāt tiesas izdevumus. Tas pat variants -SIA ar “sevišķiem nopelniem” dzimtenes labā.

    Paldies, tev, labsirdīgā, Latvija!

Draugiem Facebook Twitter Google+