×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Tiesa patur apcietinājumā VP amatpersonu Feierābendu

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Arvils Feierābends

Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma paturēt apcietinājumā VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieku Arvilu Feierābendu.

Viens no Feierābenda aizstāvjiem Saulvedis Vārpiņš žurnālistiem pēc lēmuma sacīja, ka apcietinājums noteikts nepamatoti, jo neatbilst likumam.

Vārpiņš un otrs Feierābenda aizstāvis Ivars Puķītis uzsvēra, ka aizstāvības rīcībā nav nodoti nekādi pierādījumi.

Lai arī tika ziņots, ka tiesa skatīs drošības līdzekli Valsts policijas (VP) Kārtības policijas pārvaldes inspektoram Ilmāram Plētienam, tas tomēr nenotika. Drošības līdzeklis viņam tiks skatīts 5.aprīlī plkst.15.

Tiesa šodien skatīja pieteikumu par drošības līdzekļa maiņu vēl vienai šajā lietā iesaistītai fiziskajai personai, negrozot piemēroto apcietinājumu.

Kā ziņots, Feierābends kategoriski noliedz savu vainu un saistību ar noziedzīgu nodarījumu, iepriekš informēja viņa aizstāvis Ivars Puķītis. Advokāts toreiz atzina, ka kriminālprocess pret Feierābendu sākts saistībā ar kukuļņemšanu.

Arī Plētiena aizstāve Evita Spalvēna skaidroja, ka viņas klients tiek turēts aizdomās par kukuļņemšanu. Advokāte pastāstīja, ka pagaidām viņas klientam “tiek inkriminēts viena tūkstoša eiro kukulis”, tomēr precīzāk par kriminālprocesu viņa vēl neizteicās.

Kā ziņots, Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks žurnālistiem pastāstīja, ka ir sākts kriminālprocess par kukuļošanu. Aizturēšana notikusi saistībā ar vienu no Galvenās kārtības policijas pārvaldes pārziņā esošajām licencēšanas jomām. Mūrnieks apstiprināja, ka visām četrām lietā iesaistītajām personām, tostarp abām policijas amatpersonām, kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums. LETA jau vēstīja, ka abas policijas amatpersonas ir Feierābends un Plētiens. Mūrnieks atteicās izpaust, kas ir abas pārējās personas. Likumpārkāpumi esot konstatēti nesen un “summa mērāma tūkstošos eiro”, taču tie nav desmit tūkstoši, norādīja IDB priekšnieks.

Šajā lietā figurē tūkstošiem eiro liels kukulis, un saistībā ar notikušo tiks vērtēta arī Feierābenda priekšnieka, Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka Arta Velša, atbildība.

VP priekšnieks Ints Ķuzis norādīja, ka aizturētās policijas amatpersonas noteikti neturpināšot darbu savā amatā. Viņš arī informēja, ka par notikušo ir sākta disciplinārlieta, lai izvērtētu tiešo vadītāju un konkrēto darbinieku rīcību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+