Latvijā
Kriminālziņas

Tiesa pilnībā noraida Zolitūdes traģēdijā cietušā ugunsdzēsēja prasību 16


Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai veltītā pagaidu pieminekļa atklāšana.
Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai veltītā pagaidu pieminekļa atklāšana.
Foto-LETA

Rīgas rajona tiesas Jūrmalas tiesu nams trešdien pilnībā noraidīja Zolitūdes traģēdijā cietušā ugunsdzēsēja Rolanda Kreicmaņa prasību pret uzņēmumiem “Maxima Latvija”, “Homburg Zolitude” un “Tineo” par 100 000 eiro morālā kaitējuma piedziņu.

Tāpat prasībā lūgts piedzīt 140 000 eiro kompensāciju par darbaspēju zudumu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja pieteicēja pārstāvis Aldis Gobzems, šāds rezultāts bija sagaidāms, spriežot pēc tā, ka jau iepriekš tiesas sastāvs noraidīja lūgumu par prasības nodrošināšanu. Gobzems gan sola, ka spriedums tiks noteikti pārsūdzēts.

Advokāts uzsvēra, ka ir acīmredzami, ka Zolitūdes traģēdijas lietas ir tādas, kur var uzvarēt tikai ar politisko un tiesu sistēmas atbalstu, tomēr šī atbalsta pašreiz cietušajiem nav. “Šīs sistēmas savijas kā Nameja gredzens, un acīmredzot, ka lēmums par cietušā statusa piešķiršanu krimināllietā konkrētajam ugunsdzēsējam ir būtībā nenozīmīgs apstāklis. Lai šo izmainītu, visās lietās cīnīšos līdz galam, un, ja tas neizdosies man kā advokātam, būs jāapdomā citi soļi, lai sistēmu izmainītu un atbalsts būtu,” tā komentēja Gobzems.

Kā ziņots, prasība bija iesniegta par prettiesisku bezdarbību, atlīdzību par morālo kaitējumu un atrautās peļņas piedziņu.

2013.gada 21.novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

LA.lv