×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Tiesa pilnībā noraida Zolitūdes traģēdijā cietušā ugunsdzēsēja prasību (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai veltītā pagaidu pieminekļa atklāšana.

Rīgas rajona tiesas Jūrmalas tiesu nams trešdien pilnībā noraidīja Zolitūdes traģēdijā cietušā ugunsdzēsēja Rolanda Kreicmaņa prasību pret uzņēmumiem “Maxima Latvija”, “Homburg Zolitude” un “Tineo” par 100 000 eiro morālā kaitējuma piedziņu.

Tāpat prasībā lūgts piedzīt 140 000 eiro kompensāciju par darbaspēju zudumu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja pieteicēja pārstāvis Aldis Gobzems, šāds rezultāts bija sagaidāms, spriežot pēc tā, ka jau iepriekš tiesas sastāvs noraidīja lūgumu par prasības nodrošināšanu. Gobzems gan sola, ka spriedums tiks noteikti pārsūdzēts.

Advokāts uzsvēra, ka ir acīmredzami, ka Zolitūdes traģēdijas lietas ir tādas, kur var uzvarēt tikai ar politisko un tiesu sistēmas atbalstu, tomēr šī atbalsta pašreiz cietušajiem nav. “Šīs sistēmas savijas kā Nameja gredzens, un acīmredzot, ka lēmums par cietušā statusa piešķiršanu krimināllietā konkrētajam ugunsdzēsējam ir būtībā nenozīmīgs apstāklis. Lai šo izmainītu, visās lietās cīnīšos līdz galam, un, ja tas neizdosies man kā advokātam, būs jāapdomā citi soļi, lai sistēmu izmainītu un atbalsts būtu,” tā komentēja Gobzems.

Kā ziņots, prasība bija iesniegta par prettiesisku bezdarbību, atlīdzību par morālo kaitējumu un atrautās peļņas piedziņu.

2013.gada 21.novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. ne maximas aizstāvis Atbildēt

  mantrausiba nav labākais dzinulis
  ugunsdzesejs ir profesija kur var ari iet bojā, tas iekļauts darba riskos, un valsts atbalstā likumā noteiktā kārtibā un apjomā. atiecigi ejot tur strādāt u zini kas tevi var sagadit, spēles noteikumi nav noslēpums, bet te spekulejot uz kopējā raģedijas fona grib izspiest vairāk nekā paredzets. un caur medijiem cenšas ietekmēt tiesu, sabiedrisko domu. m
  mums novadā nesen ugunsdzesejs gāja bojā grauztu dzēšot, nebija nekādas traģedijas, nebija nekāda pafosa dzivibas glābjot…. vienkārši darija savu darbu, stāvu pārsedzes sabruka un pagalam ir. un neko vairāk kā likumā paredzeto ģimenei nedos lai viņi tiesātos kaut 100 gadus.
  jutat starpibu? tur ģimene bez apgādnieka palika te dzīvs palika,. bet maximas gadijumā zin ka maximai ir nauda un tāpec tiesājas, ja nu izdodas. ari advokāts savu darbu neprot, tikai skaisti muldet un medijus saukt paligā. tiesā vajadzeja savu taisnibu pierādit nevis centrāltirfus tantēm

 2. Tiesas politiski un materiāli ietekmētas, mirstīgais neko nevar šajā valstī panākt.

 3. Tiesas politiski un materiāli ietekmētas, mirstīgais neko nevar šajā valstī panākt.

 4. Tiesas politiski un materiāli ietekmētas

 5. biezie sev visu iztiesās,latvijas tiesas dot apzadzejiem(korumpantiem,kukulnemejiem,,,mikstus sodus) ka pusaudzi ar žagŗiņu iepērt..tādus .te cilvēks par invalīdu un nekā…VOT KUR VALSTS..

Draugiem Facebook Twitter Google+