Laukos
Bizness

Tiesā prasa Bauskas piena kombināta “Baltic Dairy Board” maksātnespēju0

Foto – Shutterstock

Zemgales rajona tiesā Bauskā iesniegts piena pārstādes uzņēmuma SIA “Baltic Dairy Board” maksātnespējas pieteikums, liecina Maksātnespējas administrācijas publiskotā informācija.

Ar “Baltic Dairy Board” maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsusies Pētera Bites Iecavas pagasta zemnieku saimniecība “Jumis”. Uzņēmuma maksātnespējas procesa administratora pretendente ir Inga Eglīte.

Tiesa “Baltic Dairy Board” maksātnespējas pieteikumu plāno skatīt šogad 23.maijā.

Bite atzina, ka “Baltic Dairy Board” zemnieku saimniecībai ir parādā naudu par divu mēnešu periodā piegādāto pienu. Viņš skaidroja, ka sākotnēji zemnieku saimniecība naudu no “Baltic Dairy Board” mēģināja atgūt sarunu ceļā, bet tas nedeva vēlamo rezultātu, tāpēc nolemts vērsties tiesā.

Bite neatklāja, kādu naudas summu “Baltic Dairy Board” ir parādā zemnieku saimniecībai, bet norādīja, ka tā saimniecībai ir ļoti nozīmīga summa. “Piegādājām viņiem pienu divu mēnešu apmērā. Viņi bija vienīgie pircēji tobrīd,” viņš teica, piebilstot, ka sadarbību ar uzņēmumu zemnieku saimniecība pārtraukusi janvārī.

Jau ziņots, ka “Baltic Dairy Board” pagājušajā gadā strādāja ar 19,456 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas zaudējumi pieauga trīs reizes, sasniedzot 1,118 miljonus eiro. Revidents kompānijas gada pārskata atzinumā norāda uz būtisku nenoteiktību saistībā ar “Baltic Dairy Board” spēju turpināt darbību.

“Baltic Dairy Board” (iepriekš “Sigilo KV”) 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu “Bauskas piens” un sāka būvēt piena rūpnīcu. “Baltic Dairy Board” rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada decembrī, bet ražošana sākās 2016.gada janvārī.

“Baltic Dairy Board” pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks (51%). Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.
Vairāk par uzņēmumu lasiet šeit

LA.lv