Ekonomika
Bizness

Tiesā prasa būvkompānijas “Skonto būve” maksātnespēju2

Foto – Valdis Semjonovs

Pievienots SIA “Skonto būve” komentārs

Zemgales rajona tiesā Jelgavā iesniegts būvkompānijas SIA “Skonto būve” maksātnespējas pieteikums, liecina Maksātnespējas administrācijas publiskotā informācija.

Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsusies atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eko osta”.

“Skonto būve” maksātnespējas procesa administratora pretendents ir Guntars Birsāns.

Zemgales rajona tiesas informācija liecina, ka “Skonto būves” maksātnespējas pieteikumu plānots skatīt šogad 2.jūlijā.

SIA “Skonto Būve” kategoriski noliedz, ka tai būtu jebkādas parādsaistības pret SIA “Eko osta”, kurām būtu iestājies izpildes termiņš.

“Maksātnespējas pieteikums iesniegts par SIA “Eko osta” darbu izpildi objekta “Vēsturiski piesārņotās vietas “Inčukalna sērskābā gudrona dīķi” projektēšana un sanācijas darbi” ietvaros. SIA “Eko osta” pretēji līguma nosacījumiem ir izrakstījusi nepamatotus rēķinus par ar pasūtītājiem nesaskaņotiem darbiem,” publiskā paziņojumā skaidro “Skonto Būve”.

Uzņēmums uzsver, ka maksātnespējas likuma mērķis ir veicināt finansiālās grūtībās nonākuša parādnieka saistību izpildi, taču šajā gadījumā SIA “Eko osta” ar maksātnespējas procesa palīdzību cenšas risināt savas problēmas, vienlaikus nomelnojot SIA “Skonto Būve” reputāciju.

“SIA “Skonto būve” tuvākajā laikā vērsīsies atbilstošajās instancēs savu likumisko tiesību aizstāvībai par nepamatota maksātnespējas procesa pieteikuma iesniegšanu, tostarp saskaņā ar Krimināllikuma 214. pantu tiks ierosināts kriminālprocess pret SIA “Eko osta” par nepatiesa maksātnespējas procesa pieteikuma iesniegšanu,” teikts paziņojumā.

Kompānija “Skonto būve” ir reģistrēta 1995.gada martā, un tās pamatkapitāls ir 4 270 393 eiro. Kompānijas kapitālā 95% pieder SIA “Skonto Construction” (iepriekš “Grif 1”), kura pastarpināti pieder Guntim Rāvim, bet 5% – SIA “M investīciju fonds”, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Skonto būves” apgrozījums finanšu gadā, kas ilga no 2015.gada 1.novembra līdz 2016.gada 31.oktobrim, bija 31,149 miljoni eiro, kas ir 3,9 reizes mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, bet uzņēmuma peļņa saruka 4,1 reizi un bija 1,479 miljoni eiro. Pagājušā finanšu gada rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Savukārt ”Eko osta”, pēc “Firmas.lv” datiem, reģistrēta 1999.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 2 161 737 eiro. Kompānijas lielākais dalībnieks ir Andrejs Laškovs (95%). 2016.gadā ”Eko osta” strādāja ar apgrozījumu 4,185 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,9% mazāk nekā 2015.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās 2,1 reizi un bija 173 568 eiro. Kompānijas pagājušā gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

LA.lv