×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. augusts, 2012
Drukāt

Tiesa “Pussy Riot” dalībnieces atzīst par vainīgām

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Maskavas tiesa piektdien atzina pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieču vainu huligānismā, kas motivēts ar reliģisko naidu. Tiesneses Marinas Sirovas nolasītajā spriedumā teikts, ka grupas dalībnieces “rūpīgi plānojušas” pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu vērsto akciju, kas 21.februārī tika sarīkota Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē.

“Tiesa atzīst viņas par vainīgām. Tiesa pie šāda secinājuma nonākusi, pamatojoties uz pašu apsūdzēto liecībām un citiem pierādījumiem,” teikts spriedumā.

Tiesa atzinusi, ka Nadežda Tolokoņņikova, Marija Aļohina un Jekaterina Samuceviča pastrādājušas “smagu sabiedriskās kārtības pārkāpumu” un izrādījušas “nepārprotamu necieņu pret sabiedrību”.

Tiesa norādījusi, ka apsūdzētās apzinājušās savas rīcības aizvainojošo raksturu un iesaistījušās “noziedzīgā sazvērestībā ar mērķi paveikt rupju sabiedriskās kārtības pārkāpumu”.

Apsūdzētās esot dziedājušas “zaimojošu dziesmu” un “izsaukušas necenzētus vārdus, pie tam mētājot rokas un kājas”.

Tikmēr pie tiesas ēkas jau pirms sprieduma nolasīšanas policija sāka aizturēt tur sapulcējušos protestētājus.

Tiek ziņots, ka ap plkst.14 (plkst.15 pēc Latvijas laika) no tiesas ēkas aizbraukuši pieci ar aizturētajiem piepildīti policijas furgoni.

Aizturēto vidū ir Kreisās frontes līderis Sergejs Udaļcovs, kā arī bijušais pasaules čempions šahā un opozīcijas aktīvists Garijs Kasparovs.

Sprieduma nolasīšana, kas joprojām turpinās, tiek pārraidīta tiešajā ēterā.

Prokuratūra pieprasījusi apsūdzētajām piespriest trīs gadus ilgu reālu cietumsodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+