×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
26. oktobris, 2016
Drukāt

Tiesa sāk lietu par iespējamu “Dogo” nomelnošanu; uzņēmējs prasa apķīlāt vetārstu mantu (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ierosinājusi lietu pēc uzņēmuma “Tukuma Straume”, kas ir suņu barības “Dogo” ražotājs, iesnieguma pret veterinārārstu grupu un Latvijas Veterinārārstu biedrību (LVB) par iespējamu uzņēmuma nomelnošanu.

Lieta sākta par Konkurences likuma 18.punktu – negodīgu konkurenci saistībā ar nepatiesas, nepilnīgas vai izkropļotas informācijas izplatīšanu par citu tirgus dalībnieku vai tā darbiniekiem, kā arī par šā tirgus dalībnieka ražoto vai realizēto preču saimniecisko nozīmi, kvalitāti, izgatavošanas veidu, īpašībām, daudzumu, noderīgumu, cenām, to veidošanas un citiem noteikumiem, kas var šim tirgus dalībniekam nodarīt zaudējumus.

Vienlaikus ar lietas ierosināšanu tiesnese Inese Strode nepiemēroja vairāk nekā 450 000 eiro lielās prasības nodrošinājumu – atbildētāju mantas un uzņēmumu kapitāldaļu apķīlāšanu. Prasība aizliegt visiem atbildētājiem izplatīt informāciju par pētījumu un tā rezultātu saistību ar “Tukuma Straumes” ražoto “Dogo” suņu barību arī tika noraidīta, jo, citējot tiesas pārstāves Oksanas Hvostovas teikto, – tas pēc būtības atbilst pagaidu drošības līdzeklim strīdu pagaidu noregulējumā līdz lietas skatīšanai, nevis ir vērsts uz sprieduma izpildes nodrošināšanu.

Latvijas uzņēmums “Tukuma Straume” ir vērsies tiesā pret 16 fiziskām un juridiskām personām – pret pētnieku grupu un datu apkopošanā iesaistītajiem veterinārārstiem un viņu klīnikām, kas iestājušies par to, lai noskaidrotu līdz šim Latvijā nepieredzēti augstās suņu saslimstības ar barības vada paplašināšanos un saslimušo suņu mirstības cēloņus un publiskajā telpā pauduši viedokļus par konkrētās barības saistību ar suņu saslimšanu. Klīniski apstiprināti ir vairāk nekā 200 saslimšanas un nāves gadījumu. Pētījums turpinās vairāk nekā gadu. Ražotne vēlas piedzīt no veterinārārstiem un LVB teju pusmiljonu eiro zaudējumus.

Pirmo prasību tiesā ražotājs iesniedza 17.augustā. To atstāja bez virzības divas reizes. “Tukuma Straume” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks pauž gandarījumu par tiesas lēmumu uzsākt lietu pret veterinārārstiem un LVB. “Mums ir gandarījums, ka tiesa atbalstīja mūsu uzņēmuma lūgumu ierosināt lietu pret šo personu grupu, kuri vairāk kā pusotra gada laikā bez pamatotiem faktiem nomelnoja “Dogo” zīmolu. Tiesas procesa laikā, izskatot lietu par konkurences pārkāpumu un zaudējuma piedziņu, tiks noskaidrota patiesība par mūsu ražotās produkcijas nomelnošanas kampaņu,” saka uzņēmējs. Uzņēmuma paziņojumā nav minēts fakts, ka prasības nodrošinājums nav piemērots – Veterinārārstu kustamie un nekustamie īpašumi, klīniku un privātprakšu kapitāldaļas un cits īpašums netiks apķīlāts. “Uzņēmums vēl nav pilnībā iepazinies ar tiesas lēmumu, līdz ar to pagaidām par nodrošinājuma atteikumu vēl neko komentēt nevar,” komentēja Podnieks.

LVB pārstāve, mazo dzīvnieku nodaļas vadītājas vietniece Lita Konopore sacīja, ka ne biedrība, ne arī veterinārārsti un klīnikas, kas minētas “Tukuma Straumes” prasībā, joprojām nav saņēmušas nekādu oficiālo paziņojumu par tiesvedības sākumu. L.Konopore uzsvēra, ka neviens no veterinārārstiem nebēg, neslēpj ienākumus, savukārt veterinārārstu biedrība vispār nenodarbojas ar komercdarbību.

20.septembrī notika zinātniskā konference ar pasaules līmeņa pētnieku piedalīšanos, kurā tika apspriesti saslimšanas cēloņu pētījuma gaitā līdz šim iegūtie rezultāti. Konferencē tika secināts, ka vairāk nekā 200 suņu saslimšana ar barības vada paplašināšanos ir saistīta ar suņu sauso barību. Šobrīd publicēšanai starptautiskos zinātniskos žurnālos tiek gatavots paziņojums par pētījumā līdz šim iegūtajiem rezultātiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nu bet kas cits gan šim Dogo atliek? Jo katram normālam cilvēkam ir skaidrs, ka tas no Dogo barības un neviens vairs šo mēslu nepērk. Tad atliek mēģināt ieriebt visiem iespējamiem…jo pārorientēt razošanu nav vienkarši. Un savu labo vārdu Dogo aptraipījis. Drošvien pats zin labāk par citiem, kā dēļ sākās šis slimības, un kas ar barību bija “ne tā”.

  • ka ir jāmeklē zinātnei nepazīstams mikroorganisms,kā tas visbiežāk mēdz būt ar nepazīstamām slimībām.Ja tas mikroorganisms slēpjas Dogo ražotajā suņu barībā,tad firmai vienkārši nav paveicies.

 2. Attieciibaa uz % – piemeers no cilveeku mediciinas. Ja 90% no plaushu veezha pacientiem ir smeekjeetaaji, bet 10% nekad nav smeekjeejushi, tas ABSOLUUTI pieraada plaushu veezha saistiibu ar smeekjeeshanu. Arii tad, ja juusu vecteetinjsh nodziivoja liidz 100 gadu vecumam kuupinot katru dienu, un mira no kaaju gangreenas (kura, starp citu, arii ir saistiita ar smeekjeeshanu!)!

 3. Prasība aizliegt visiem atbildētājiem izplatīt informāciju par pētījumu un tā rezultātu saistību ar “Tukuma Straumes” ražoto “Dogo” suņu barību>>>> Mjaa, liidz shaadai marazmaatiskai idejai ‘Dpgo’ razhotaajiem tieshaam nevajadzeeja nonaakt. Mees dziivojam briivaa Valstii. Protams, taas ir ‘Dogo’ razhotaaju tiesiibas razhot meeslus, ja kaads vinjus peerk. Un taas ir pateereetaaju tiesiibas un pateereetaaju aizstaavju pienaakums atmaskot shos meeslu razhotaajus.

 4. Ārprāts! Tik daudz kļūdas un neprecizitātes rakstā. Ja žurnālists raksta par juridiskām lietām, tajā skaitā, tiesvedībām, tad jau nu vajadzētu noskaidrot/zināt, ka lietu neierosina pamatojoties uz iesniegumu, bet gan pamatojoties uz prasības pieteikumu utt.

 5. ieteikums lauķim šos zinātniskos secinājumus nopublicēt kādā starptautiskā zinātniskā žurnālā. Tad būtu sniegta reāla palīdzība “Dogo” ražotājiem “Tukuma Straumei”.

 6. Esmu jau rakstījis, ka suns ir plēsējs, viņam vajadzīga gaļa, vai mitra barība. Mēģinājumi padarīt suni par zālēdāju, vēl jo vairāk izbarojot tikai granulas, nekas cits jau nebija sagaidāms. Suns barību nesakošļā, bet rij gabalos, un rezultāts šādai rīšanai jau ir zināms. Visticamāk ka Dogo barībai nav ne vainas, tikai tā ir nemākulīgi izbarota, kas arī ir radījis problēmas.
  Turaties Dogo!

  • Taisnība uzvarēs! Vai nauda ... Atbildēt

   Turaties gan! Jādomā, ka Dogo iedrošināti, drīz lēto desu un KRĒJUMEĻA ražotāji sauks pie tiesas ģimenes ārstus un dietologus …

  • Tur jau tā lieta, ka neviens nav pierādījis, ka kāda konkrēta viela izraisa šo slimību! Un es runāju ne tikai par tā saukto “pētījumu”, kura rezultātus tā arī neprezentēja plašai auditorijai (konferenci izredzētiem es neskaitu), bet vispār pasaulē šīs slimības cēloņi nav līdz galam zināmi!

Draugiem Facebook Twitter Google+