×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Tiesa sāks izskatīt Olaines dūrēja krimināllietu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Trešdien, 25.septembrī, plkst.14 Rīgas rajona tiesa sāks izskatīt krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par sešu cilvēku saduršanu Olainē.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe, saskaņā ar apsūdzību 1966.gadā dzimušais vīrietis, atrodoties Olaines pilsētas centrā, laupīšanas nolūkā skrējis cilvēkiem klāt no mugurpuses un dūris viņiem ar nazi, nodarot smagus, dzīvībai bīstamus miesas bojājumus.

Vairāki uzbrukumi gan izrādījušies nesekmīgi – cietušajiem nav bijis naudas vai arī viņi aizbēguši, turpretim “veiksmīgajos” uzbrukumos vīrietis vienā gadījumā ieguvis pusotra lata laupījumu, bet otrā – 40 latus, liecina apsūdzība.

Prokuratūra iespējamam uzbrucējam cēlusi apsūdzību pēc Krimināllikuma (KL) 125.panta 1.daļas par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, pēc KL 176.panta 1.daļas par laupīšanu un pēc KL 176.panta 4.daļas par laupīšanu, ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ja tā izraisījusi citas smagas sekas. Pēdējais no šiem nodarījumiem ir vissmagākais, un par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Pats apsūdzētais pirmstiesas izmeklēšanā savu vainu prokuratūras inkriminētajos noziegumos neatzina. Stacionārajā psihiatriskajā ekspertīzē viņš tika atzīts par pieskaitāmu.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 16.decembra vēlā vakarā Olainē uz ielas tika sadurti seši vientuļi gājēji – divas sievietes un četri vīrieši. Aizdomās par šiem uzbrukumiem policija nākamajā dienā aizturēja 1975.gadā dzimušu Olaines iedzīvotāju, tomēr vēlāk izrādījās, ka viņš nav īstais uzbrucējs. Šis aizturētais, pēc policijas domām, bija uzbrucis kādam citam vīrietim apmēram pirms nedēļas, taču cietušais policijā nebija vērsies.

Turpinot izmeklēšanu, tās pašas dienas vakarā policija aizdomās par sešiem minētajiem uzbrukumiem Olainē aizturēja 1966.gadā dzimušu agrāk netiesātu vīrieti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+