×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. novembris, 2012
Drukāt

Tiesa skatīs attaisnotā Mottes prasību pret valsti

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Centra rajona tiesa otrdien, 20.novembrī, skatīs bijušā Valsts nekustamo īpašumu aģentūras (VNĪA) vadītāja Jāņa Mottes prasību pret valsti par nepamatotajām apsūdzībām, aģentūra BNS uzzināja tiesā. Kopumā Motte par zaudējumiem un morālo kaitējumu no Tieslietu ministrijas vēlas piedzīt 115 399 latus.

Jau ziņots, ka prokurors Mottem savulaik prasīja triju gadu nosacītu brīvības atņemšanu, taču tiesu instances Motti un pārējos līdzapsūdzētos bijušos VNĪA valdes locekļus attaisnoja. Viņi visi bija apsūdzēti dienesta pilnvaru pārsniegšanā un vainu noliedza.

Apsūdzības rakstā teikts, ka laikā no 1996. līdz 1998.gadam VNĪA valde pieņēmusi aptuveni 170 pretlikumīgu lēmumu iznomāt dzīvokļus cilvēkiem, kuri nebija iestājušies tā dēvētajā dzīvokļu rindā.

Vairākumam jauno dzīvokļu īrnieku jau bijušas mājas vai citi pašvaldību piešķirti dzīvokļi. Pēc dzīvokļu piešķiršanas to īrnieki mājokļus varēja privatizēt par sertifikātiem.

Prokurors apsūdzības rakstā uzsvēris, ka apsūdzētie bija izveidojuši pretlikumīgu dzīvokļu piešķiršanas kārtību, tā pārkāpjot citu cilvēku tiesības saņemt mājokli. Jaunajiem īrniekiem lielākoties piešķirti vienas, divu un triju istabu dzīvokļi Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī un Salaspilī.

Bieži dzīvokļus VNĪA piešķīrusi, jaunajiem īrniekiem liekot samaksāt vairākus simtus latu lielus iepriekšējo parādnieku īres parādus un izremontēt par saviem līdzekļiem dzīvokli.

Daļa nelikumīgi iznomāto dzīvokļu jau pārdoti. Dzīvokļus VNĪA valdes locekļi piešķīruši gan sev un citiem VNĪA darbiniekiem, gan politiķiem, teikts apsūdzības rakstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+