×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

Tiesa: Ušakovam jāmaksā sods (5)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atstājusi negrozītu Valsts valodas centra (VVC) direktora lēmumu piemērot Rīgas mēram Nilam Ušakovam (“S”) 140 eiro lielu naudas sodu par pašvaldības īstenoto saziņu sociālajos tīklos arī svešvalodās – krievu un angļu valodā, vēsta LNT.

No sprieduma secināms, ka pašvaldībai saziņā ar iedzīvotājiem arī sociālajos tīklos jālieto tikai valsts valoda. Ušakovs centra direktora lēmumu bija pārsūdzējis tiesā, taču tiesa pievienojās VVC viedoklim. Spriedumu gan vēl ir iespējams pārsūdzēt, un Ušakovs atzina, ka to arī plāno darīt. Valsts valodas likums nosaka, ka valsts un pašvaldības iestādes sabiedrības informēšanai paredzēto informāciju sniedz tikai valsts valodā un tikai atsevišķos izņēmuma gadījumos – svešvalodā. “Tās ir likuma nepārprotamas prasības, bet arī no cilvēciskā viedokļa, ja vēlamies iesaistīt cilvēkus, kas mums līdzās runā citā valodā. Mēs ne vien nepalīdzam viņiem integrēties, mēs vienkārši liekam akmeņus viņu ceļā,” norādīja VVC direktora vietniece Ingrīda Bērziņa. VVC arī sācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā saistībā ar “Ēnu dienas” pasākuma norisi Rīgas domē, kad uz dalībnieku jautājumiem Ušakovs atbildēja krievu valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nesaprotu kāda vaina valodai ,jo vairāk valodas zin jo labāk ne jau pārticība atkarīga no valodas ,bet vairāk vajadzētu domāt par ekonomiku kā uzlabot lai tauta labāk dzīvotu VAI tad ka es runāšu latgaliski kādam no tā būs kāds ļaunums Bet kā ir ar angļu valodu kuru lieto visur koncertos un dziesmas sacer mums vecākai paaudzei nesaprotami

  2. Ir drausmīgs kauns un milzu sāpe par to,ka tāds okupanta otprisks var iekrampēties tādā amatā,pārkrievot valsts galvaspilsētu un atklāti ņirgāties par VVC .tātad arī latviešu val. un tautu,spļaujot Satversmei.Viņš tagad to dara speciāli lai pārbaudītu cik tālu un ar kādu pazemošanu viņš var ņirgāties par Latviju.Jāvelk laukā no skapjiem skeleti gan par sadarbību ar HAPILOVIEM,gan par mīļo zilo uzvalciņu,gan kontiem ārzonās,korupciju utt.Viņa kažoks ir pārpilns ar blaktīm kā Gulaga baraka.Ievērojāt,ka nekaunība aug līdz ar šefa Lukjanova pieteikšanos.Ar savu uzvedību viņš pazemo ne tikai mūs,bet arī savu sievu ,viņas radus un dēlu,bet kā jau rakstīju,šis narciss rāpos sevispēc pāri jebkuriem līķiem.KĀ latvietis var par ko tādu balsot?Tāds 1941/1949.g. variants iespēju robežās.

  3. NU samaksās un TĀLĀK??? Līdz nākošam stabam, kamēr ATKAL apdauzīs galvu??? Ja viņš KAUT KO vēlējies saprast, tad šīs reizes TAČU NEBŪTU!!!

  4. Ušakovam vienreiz taču vajadzētu saprast, ka viņš ir vēlēta valsts amatpersona, tātad – par Rīgas domes lietām un pilsētas saimniecību viņam jākomunicē tikai un vienīgi valsts valodā, jo tas ir noteikts Satversmē. Ja viņš vēlas dalīties ar zemeņu zaptes receptēm vai mazuļu kopšanas padomiem, vai kādu citu personisku sadzīves notikumu, tad citā kontā un kaut vai arābiski.

    • gļēvlatvieši rullē Atbildēt

      Kremļa cilvēks Ušakovs lieliski saprot, ka ir valsts amatpersona. Un viņš arī saprot, ka var gandrīz netraucēti ņirgāties par latviešiem un Latviju, jo mēs esam par gļēvu, lai šo kretīnu gāztu no ieņemamā amata.

Draugiem Facebook Twitter Google+