Foto-LETA

Tiesai nodod aprūpes centra “Kalupe” iemītnieka lietu par istabas biedra nonāvēšanu 0

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Latgale” filiāles “Kalupe” iemītnieka lieta par istabiņas biedra nāvējošu traumēšanu nodota Daugavpils tiesai. Tās izskatīšana nozīmēta uz nākamā gada 12.februāri.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūra LETA noskaidroja Daugavpils prokuratūrā, apsūdzība aizdomās turamajam ir celta pēc Krimināllikuma 125.panta 3.daļas – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Aizdomās turamais ir atzīts par nepieskaitāmu un atrodas Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Prokurore pieļāva, ka pieprasīs apsūdzētajam piespiedu ārstēšanas līdzekli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka 10.junijā VSAC “Latgale” filiālē “Kalupe” noticis incidents starp diviem 73 un 48 gadus veciem vīriešiem, kura laikā jaunākais no vīriešiem ar nazim līdzīgu priekšmetu ievainojis vecāko kakla rajonā.

Lai arī sākotnēji tika pieļauts, ka par cietušā nāves iemeslu varētu būt kļuvis viņa vecums vai sirds slimība, nevis gūtie miesas bojājumi, tiesu medicīnas eksperti secinājuši, ka cietušajam nodarītie miesas bojājumi tomēr bijuši pietiekami smagi, lai to dēļ iestātos viņa nāve.

Aptaujātie aprūpes centra iemītnieki un vadība liecinājuši, ka līdz incidentam domstarpības starp tajā iesaistītajiem vīriešiem nebija manījuši, pretējā gadījumā viņiem nebūtu ļauts mitināties vienā istabiņā.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče, VSAC “Kalupe” klientam bija 73 gadi, un viņš slimnīcā miris pēc filiālē notikuša savstarpēja klientu incidenta.

Klienta nāve nav saistīta ar sociālo aprūpi, uzsvēra LM. Sociālās aprūpes centra darbinieki nekavējoties rīkojušies, lai palīdzētu cietušajam, tostarp izsaukuši neatliekamo medicīnisko palīdzību un atbilstoši ārstu norādījumiem snieguši profesionālu un savlaicīgu palīdzību.

Mēs pat iedomāties nevarējām, ka starp pāridarītāju un cietušo būtu bijušas domstarpības, aģentūrai LETA iepriekš stāstīja VSAC “Latgale” filiāles “Kalupe” Sociālās un veselības nodaļas vadītāja Valentīna Melāne.

“Gan Juris, gan Jānis dzīvojuši vienā istabiņā, kas bijusi viena no labākajām un klusākajām. Abi vīrieši bijuši klusi, kārtīgi un izpalīdzīgi, nav lietojuši alkoholu un skandalējuši. Mums pat nebija nojautas, ka starp viņiem varētu būt kāds naids, ka varētu notikt tas, kas notika,” stāstīja Melāne.

Reklāma
Reklāma

Negadījums noticis ap plkst.22.15 vakarā, kad Juris ar nazim bez spala līdzīgu priekšmetu iedūra Jānim kakla rajonā. Ievainojums nav bijis pārāk smags un tam, pēc mediķu domām, nebūtu vajadzējis kļūt par Jāņa nāves iemeslu. Savainotais centra iemītnieks paša spēkiem aizkļuvis līdz medpunktam, kur māsiņa viņam operatīvi sniegusi, pēc pašu mediķu teiktā, profesionālu palīdzību.

Operatīvi notikuma vietā ieradusies arī neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kas palīdzējusi pacientam atgūt samaņu un nogādājusi viņu slimnīcā. Vēl pirmdien cietušā stāvokli mediķi raksturojuši kā stabilu, bet jau otrdien ap plkst.9 viņš miris. Tā kā savainotais centra iemītnieks sirdzis ar sirds aritmiju, mediķi sākotnēji nav izslēguši iespēju, ka par 73 gadus vecā vīrieša nāves iemeslu kļuvusi sirds mazspēja.

Incidents aizritējis tik klusu, ka notikušo nav manījis ne centra personāls, nedz arī abi Jāņa un Jura istabiņas biedri. Centra vadītāja neizslēdz iespēju, ka istabiņas biedru Juris sadūris halucināciju rezultātā. Tā kā centra iemītniekiem ir brīvais režīms – ir atļauts doties ārpus centra teritorijas, aso priekšmetu Juris varētu būt atradis jebkurā vietā.

Pāridarītājs “Kalupē” uzturējies kopš 2009.gada, bet cietušais – aptuveni 20 gadus. Juris sirgst ar šizofrēniju smagā formā, bet Jānis sirdzis ar iedzimtu debilitāti un šizofrēniju.

LM atgādina, ka lielākā daļa no VSAC dzīvojošiem ir cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, kuri atrodas pilnā valsts apgādībā, jo nespēj dzīvot patstāvīgi, sevi aprūpēt un strādāt algotu darbu. Pēc LM statistikas datiem, uz 2012.gada 1.aprīli ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus saņēma 4545 cilvēki.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.