×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Tiesai nodod krimināllietu pret Aijo par aicinājumu vardarbīgi gāzt valsts varu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai otrdien, 14.oktobrī, nodota krimināllieta, kurā apsūdzēts Beness Aijo par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu, informēja prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka.

Viņa norādīja, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais dažādās interneta vietnēs ievietoja savus paustos izteikumus, kā arī izplatīja materiālus, kuros aicinājis vardarbīgi gāzt pastāvošo varu Latvijā un likvidēt Latvijas valstisko neatkarību, kā arī vairākkārtīgi aicinājis graut valsts teritoriālo vienotību. Lietā norādīts, ka apsūdzētā vīrieša publiskie aicinājumi, kas vērsti uz valsts suverenitātes, neatkarības un teritoriālās vienotības iznīcināšanu ir pretrunā ar mūsdienu būtiskākajiem starptautisko tiesību principiem.

Aijo pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma panta par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Satversmē nostiprināto valsts varu vai vardarbīgi grozīt valsts iekārtu, kā arī par šādu aicinājumu saturoša materiāla izplatīšanu tādā pašā nolūkā.

Krimināllikumā noteikts, ka par attiecīgo pārkāpumu paredzētais soda mērs ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Tāpat Aijo celta apsūdzība pēc Krimināllikuma panta par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā un par publisku aicinājumu graut Latvijas teritoriālo vienotību, tas ir, Latvijas Satversmē neparedzētā veidā atdalīt kādu valsts teritorijas daļu.

Par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā, paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Savukārt par publisku aicinājumu graut Latvijas teritoriālo vienotību, paredzētais soda mērs ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

BNS jau rakstīja, ka Drošības policija informēja, ka kriminālprocess tika uzsākts 2014.gada 2.aprīlī un tā izmeklēšanas gaitā tika iegūti pierādījumi, kas ļauj secināt, ka Latvijas pilsoņa veiktās darbības bija apzinātas un vērstas uz vardarbīgu Latvijas valsts varas gāšanu, valsts iekārtas grozīšanu nelikumīgā veidā, kā arī Latvijas teritoriālās vienotības graušanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Cik ilgi vēl auklēsies ar šo izdzimteni? Paredzu tiesas iznākumu ar humānāko sodu! Jo šādus parasti neaiztiek.

  2. Drosmīgs čalis,nav ko teikt,būtu letiņi tādi.

  3. Mums tāds hokejs nav vajadzīgs! Lai lasās prom no Latvijas! Ja ienīst šo valsti, kāpēc atgriezās?

  4. … Un ka ar nakoso kriminallikuma parkapeju un ta, Lindermana, pazinojumu … par ierocu pielietosanas vajadzibu, ka vienigo iespeju uzurpetu varu Bezabrene … !!!!!!!!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+