×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Tiesai nodod lietu par 10 vēlētāju balsu pirkšanu Saeimas vēlēšanās (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzētas divas personas saistībā ar apzinātu desmit vēlētāju balsu uzpirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās.

Latvijas Radio rīcībā esošā informācija liecina, ka starp apsūdzētajiem ir arī 12. Saeimas deputāta Dzintara Zaķa draugs – SIA “Vlakon” īpašnieks Andris Kozulis. Pie viņa Drošības policija (DP) saistībā ar iespējamu balsu pirkšanu par labu Zaķim nesen veica kratīšanu, iepriekš vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”, atsaucoties uz tā rīcībā esošo informāciju.

Kā informēja prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka, saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētās personas pamudināja vēlētājus par dažāda apmēra naudas atlīdzību piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās Latgales vēlēšanu apgabalā, balsojot par politiskās partijas deputātu kandidātu sarakstu un par vienu konkrētu deputātu, balsošanas gaitā vēlēšanu zīmē ar “+” atzīmēt attiecīgo deputāta kandidātu un nosvītrot atlikušo kandidātu vārdus un uzvārdus.

Abas apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 90.panta otrās daļas – par kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības, tiesības piedalīties likuma ierosināšanā, tautas nobalsošanas ierosināšanā, tautas nobalsošanā un Eiropas pilsoņu iniciatīvas atbalstīšanā.

Lieta izskatīšanai nodota Rēzeknes tiesai.

Prokuratūrā norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau ziņots, ka DP sākusi kriminālprocesus par iespējamu 12.Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu vairākām partijām vai to kandidātiem. DP joprojām nemin konkrētas partijas, kuru labā būtu notikusi balsu pirkšana, taču jau iepriekš izskanējis, ka viens no kriminālprocesiem ir par iespējamo balsu pirkšanu “Vienotības” deputāta Dzintara Zaķa labā.

Oficiāli nav zināms, vai Latgales tiesu apgabala prokuratūrai nodotajā lietā balsis varētu būt pirktas Zaķa labā. Šajā lietā iesaistītā persona esot Sakstagala puses iedzīvotājs Andrejs, kuru Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” intervējis dažas dienas pēc vēlēšanām. Viņš raidījumam sacījis, ka pazīst deputātu Zaķi un ir balsojis par viņu, jo šis politiķis esot labs.

Šobrīd DP lietvedībā sešos kriminālprocesos aizdomās turamā statuss piemērots sešām personām. Vienam no aizdomās turamajiem pēc procesa virzītāja lūguma tiesa šomēnes kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

Iepriekš DP aizdomās turamā statusu bija piemērojusi vēl vienai personai, taču lieta nesen tika nodota Latgales tiesu apgabala prokuratūrai, kura šai personai noteikusi apsūdzētā statusu.

Saistībā ar minētajiem sešiem kriminālprocesiem DP nopratinājusi teju 200 liecinieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. var redzēt ka prokuratūrai jalasa pa krūmiem prātu izkūkojuši dzērāji, jo normālu liecinieku jau nav. Vidiņu pašu vajadzētu tiesāt par baumu radīšanu un tiražēšanu. Pats nevienu uzpirkto nav ne redzējis ne notvēris bet “viena tante teica” ir pietiekošs arguments neslavas celšanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+