×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Tiesai nodod lietu par balsu pirkšanu Saeimas vēlēšanās; starp apsūdzētajiem arī Zaķa draugs (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzētas divas personas saistībā ar apzinātu desmit vēlētāju balsu uzpirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās. Latvijas Radio vēsta, ka starp apsūdzētajiem ir Saeimas deputāta Dzintara Zaķa (V) draugs.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka, saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētās personas pamudināja vēlētājus pret dažāda apmēra naudas atlīdzību piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās Latgales vēlēšanu apgabalā, balsojot par politiskās partijas deputātu kandidātu sarakstu un par vienu konkrētu deputātu, un balsošanas gaitā vēlēšanu zīmē ar “+” atzīmēt attiecīgo deputāta kandidātu un nosvītrot atlikušo kandidātu vārdus un uzvārdus.

Abas apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 90.panta otrās daļas – par kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības, tiesības piedalīties likuma ierosināšanā, tautas nobalsošanas ierosināšanā, tautas nobalsošanā un Eiropas pilsoņu iniciatīvas atbalstīšanā.

Kā ziņo Latvijas Radio, viens no apsūdzētajiem ir Zaķa draugs, Viļānu novada deputāts un uzņēmējs Andris Kozulis. Otrs apsūdzētais ir Andrejs Sačkovskis. Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” ziņoja, ka Drošības policija (DP) saistībā ar iespējamo balsu pirkšanu par labu deputātam Zaķim veikusi kratīšanu pie uzņēmuma “Vlakon” īpašniekiem Aļonas un Andra Kozuļiem.

Raidījums arī norādīja, ka Zaķis savu draudzību ar Andri un Aļonu Kozuļiem neafišē, bet arī nav noliedzis.

Lieta izskatīšanai nodota Rēzeknes tiesai. Kā liecina ieraksts Tiesu informatīvajā sistēmā, Rēzeknes tiesa šo lietu ir paredzējusi skatīt 14.aprīlī.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Zaķis jau iepriekš paziņojis, ka uz laiku aptur savu darbību “Vienotībā”. Partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars aģentūrai LETA sacīja, ka vispirms nepieciešams iepazīties ar informāciju saistībā ar šo lietu un no partijas sagaidāma “skaidra reakcija”, un jābūt pamatotiem argumentiem, kas norādītu uz Zaķa saistību ar balsu pirkšanu. Kampars pieļauj, ka šādā gadījumā partijas valde varētu lemt pa Zaķa izslēgšanu no partijas.

Kozulis Viļānu novadu domē pārstāv Latvijas Zemnieku savienību (LZS), liecina pašvaldības mājaslapā publicētā informācija. LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA norādīja, ka tikai tagad uzzinājis šo ziņu un ka politiskajam spēkam ar to būs jāiepazīstas. Ja “tāda lieta ir”, tad LZS šo jautājumu plāno risināt, rīkojoties “ar visu bardzību”, solīja politiķis.
Jau ziņots, ka DP sākusi kriminālprocesus par iespējamu 12.Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu vairākām partijām vai to kandidātiem. DP joprojām nemin konkrētas partijas, kuru labā būtu notikusi balsu pirkšana, taču jau iepriekš izskanējis, ka viens no kriminālprocesiem ir par iespējamo balsu pirkšanu “Vienotības” deputāta Dzintara Zaķa labā.

Oficiāli nav zināms, vai Latgales tiesu apgabala prokuratūrai nodotajā lietā balsis varētu būt pirktas Zaķa labā. Šajā lietā iesaistītā persona esot Sakstagala puses iedzīvotājs Andrejs, kuru Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” intervējis dažas dienas pēc vēlēšanām. Viņš raidījumam sacījis, ka pazīst deputātu Zaķi un ir balsojis par viņu, jo šis politiķis esot labs.

Šobrīd DP lietvedībā sešos kriminālprocesos aizdomās turamā statuss piemērots sešām personām. Vienam no aizdomās turamajiem pēc procesa virzītāja lūguma tiesa šomēnes kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

Iepriekš DP aizdomās turamā statusu bija piemērojusi vēl vienai personai, taču lieta nesen tika nodota Latgales tiesu apgabala prokuratūrai, kura šai personai noteikusi apsūdzētā statusu.
Saistībā ar minētajiem sešiem kriminālprocesiem DP nopratinājusi teju 200 liecinieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Liekaties mierā, nav ko darīt . Tās jau vecas un aizmirstas lietas. Nāk jau jaunās vēlēšanas. Lai Zaķis dzīvo.

  2. =Tur tie ļaunie uzkrituši Vienotībai – nu nopirka kaut ko un vai kādam slikti? Es Saeimā un puiši iedzēra. Re pat rudā lapsa iekļuva Saeimas vistu kūtī pa alu un nekas…=
    Tas rada kaunu par valsti un nepatiku par deputātu sabiedriskās morāles normu ievērošanu – kaut kā par daudz !

Draugiem Facebook Twitter Google+