×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Tiesai nodod lietu par nodokļu nemaksāšanu lielos apmēros

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai nodota krimināllieta, kurā apsūdzēts vīrietis par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, tādējādi nodarot kaitējumu valsts budžetam kaitējumu 863,8 tūkstošu eiro apmērā, aģentūru BNS informēja prokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Krimināllietā, laika posmā no 2012. gada aprīļa līdz 2013. gada oktobrim, izmantojot vairākas fiktīvas firmas, vīrietis izvairījās no PVN nomaksas.

Apsūdzētajam vīrietim celta apsūdzība par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma panta par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā.

Par šo noziedzīgo nodarījumu paredzētais soda mērs – brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+