Latvijā
Kriminālziņas

Tiesai nodod lietu par SAB direktora dzīvokļa apzagšanu 0

Foto-Shutterstock

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūrai krimināllietu par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša dzīvokļa un citu personu dzīvokļu apzagšanu.

Publiski pieejamais tiesas kalendārs liecina, ka lietu pret Ivo Ketovu skatīs 2018.gada 3.janvārī plkst.12. Vīrietis apsūdzēts pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā un par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. Maksimālais sods par šādiem gadiem ir pieci gadi cietumā.

Lai arī lieta jau nodota tiesai un pirmstiesas izmeklēšana ir pabeigta, prokuratūrā nekādu informāciju par apsardzības apstākļiem neatklāja, taču aģentūra LETA noskaidroja, ka lietā figurē 14 cietušie – fiziskas un juridiskas personas.

Valsts policijas Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs vasarā žurnālistiem pastāstīja, ka 1979.gadā dzimušajam vīrietim 8.jūnijā tiesa vīrietim kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu. Policijas rīcībā nav informācija, ka zādzība izdarīta saistībā ar Maizīša nodarbošanos vai ieņemamo amatu.

Sozinovs toreiz atzīmēja, ka aizturētais agrāk ir vairākkārt tiesāts par mantiskiem noziegumiem, tostarp zādzībām. Vīrietis pēdējo reizi no ieslodzījuma viņš iznācis 2016.gada novembrī. Aizdomās turētais no dzīvokļiem ņēmis dažādas mantas.

Likumsargiem izdevies atrast arī Maizītim nozagto datoru un atdot to īpašniekam. Dators bija vērtīgākais Maizītim nozagtais priekšnieks. Tajā nav bijusi klasificēta informācija.

Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieks gan neatklāja, kādā veidā zaglis SAB direktora dzīvoklī iekļuvis, taču iekļūšanas veids bija identisks kā pārējos dzīvokļu apzagšanas gadījumos. “Nekas īpašs vai sevišķs tur nebija, parasts iekļūšanas veids. Parasta zagļa tehnika,” iepriekš uzsvēra Sozinovs.

Jau ziņots, ka Maizīša īrētajā dzīvoklī Rīgā maijā notikusi ielaušanās un nozagts privātais dators, kā arī paņemti vēl pāris nebūtiski priekšmeti.

Maizītis Latvijas televīzijas raidījumam “Panorāma” iepriekš apliecināja, ka datorā atradušies viņam piederošie “intelektuālā īpašuma raksti, ko esmu rakstījis kā pētnieks universitātē”.

Arī Maizīša priekštecis – Jānis Kažociņš 2014.gadā cieta noziegumā. Kažociņš jau aptuveni pusgadu bija pametis SAB direktora posteni, kad Rīgas centrā 22.janvārī viņam uzbruka vairāki vīrieši. Toreiz izskanēja, ka uzbrucēji bijuši vismaz divi un izmantojuši gāzes baloniņu. Kažociņam nodarītās traumas uzreiz pēc uzbrukuma tika raksturotas kā vieglas.

Vēlāk aizdomās par šo noziegumu tika aizturēti trīs vīrieši.

LA.lv