×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

Tiesai nodod “pērkoņkrustieša” Šiškina krimināllietu (1)

LETALETA

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūra nodevusi Bauskas rajona tiesai krimināllietu, kurā nacionālradikālās biedrības “Gustava Celmiņa centrs” vadītājs, “pērkoņkrustiešu” ideoloģijas popularizētājs Igors Šiškins apsūdzēts iespaidīga ieroču arsenāla, tostarp spiegiem paredzētas pildspalvas, glabāšanā.

 

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga pavēstīja, ka vīrietis apsūdzēts par sprāgstvielas un spridzināšanas ietaises iegādāšanos bez attiecīgas atļaujas, kā arī par šaujamieroča un munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas. Apsūdzētā vārdu prokuratūra neatklāj, taču pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas tas ir Šiškins.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis bez attiecīgas atļaujas iegādājās svaidošu sprāgstošu vielu saturošu degauklu un divus elektriskos detonatorus, kas nesaturēja sprāgstvielas, kā arī iegādājās divas brizantas sprāgstošas vielas spridzināšanas briketes.

Turklāt apsūdzētais bez attiecīgas atļaujas iegādājās un glabāja savā automašīnā un dzīvesvietā divus revolverus, divas pneimatiskās šautenes, četras bises, mašīnpistoli un vairāk nekā 1600 dažāda kalibra patronu.

Tāpat šī persona savā dzīvesvietā glabāja pildspalvu ar iebūvētu videokameru un mikrofonu, kas ir uzskatāma par speciāli radītu un izmantojamu sevišķā veidā veicamajiem operatīvās darbības pasākumiem.

Jau ziņots, ka Šiškinu aizturēja pagājušā gada oktobrī.

Šiškins iepriekš vairākkārt nonācis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.

Deviņdesmito gadu beigās viņš kopā ar vairākiem citiem “pērkoņkrustiešiem” tika notiesāts tā dēvētā Uzvaras pieminekļa spridzināšanas lietā. Tolaik Šiškins pāris gadu pavadīja cietumā, līdz 2001.gadā tika atbrīvots.

Pēdējos gados viņš ir bijis regulārs viesis nacionālradikāļu publiskajos pasākumos. DP atzinusi, ka biedrība “Gustava Celmiņa centrs” ir “pērkoņkrustiešu” piesegorganizācija, kuras ideoloģijas pamatā ir baltās rases pārākums pār citām, un tā ir naidīga demokrātiskas valsts vērtībām. DP norāda, ka Šiškins gan mutiski, gan ar plakātu palīdzību dažādos publiskos pasākumos paudis antisemītiskus uzskatus.

Saskaņā ar savulaik iztiesātās krimināllietas materiāliem nelegālā “Pērkoņkrusta” organizācija tika izveidota 1995.gadā. Tās biedri trīs reizes organizēti spridzināja Pieminekli padomju armijas karavīriem, Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem Uzvaras parkā Rīgā, pēdējā spridzināšanas reizē 1997.gada 5.jūnijā divi organizācijas biedri gāja bojā.

Krimināllieta pret “pērkoņkrustiešiem” tika ierosināta pēc pēdējā sprādziena pie pieminekļa, taču izmeklēšanas laikā noskaidrojās, ka nelegālās organizācijas biedri veikuši arī citus noziegumus – divas reizes spridzinājuši “Rīgas siltuma” siltumtrases, lai pazeminātu tarifus, fiziski izrēķinājušies ar vairākiem vīriešiem, izplatījuši uzsaukumus ar pretvalstiskiem un nacionālu un rasu naidu veicinošiem tekstiem.

Šiškins tika notiesāts par draudiem vai vardarbību pret amatpersonu un par nacionālo un rasu vienlīdzības pārkāpšanu un mudināšanu uz to. Šiškins tika uzskatīts par vienu no nelegālās organizācijas vadītājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. He, bija vien rasistam paris gadi tuptūzī.

Draugiem Facebook Twitter Google+