Pasaulē
Citur

Tiesai nodod Vainstaina lietu par tirgošanos ar seksu0


Hārvijs Vainstains  jau agrāk atlaists gan no paša dibinātās studijas, gan izslēgts no ASV Kinoakadēmijas.
Hārvijs Vainstains jau agrāk atlaists gan no paša dibinātās studijas, gan izslēgts no ASV Kinoakadēmijas.
Foto – AP/LETA

ASV tiesnesis otrdien licis nodot izskatīšanai tiesā lietu, kurā bijušais Holivudas producents Hārvijs Vainstains apsūdzēts, ka viņš pārkāpis likumus par tirgošanos ar seksuāla rakstura pakalpojumiem, 2014.gadā, kā teikts apsūdzībās, pastrādājot noziegumu pret kādu britu aktrisi.

Keidiana Noubla apgalvo, ka Vainstains uzaicinājis viņu uz savu viesnīcas numuriņu Kannās, apsolījis lomu kino, tad sācis grābstieties un piespiedis veikt seksuālu aktu.

Kā teikts Noublas novembrī iesniegtajā prasībā, Vainstains piespiedis viņu veikt komerciālu seksuālu aktu.

Negodā kritušais kinoproducents centās panākt, lai prasība tiek noraidīta.
“Kaut arī šī lieta nav arhetipisks gadījums, kad notikusi tirgošanās ar seksu, apsūdzībās ticami tiek konstatēts, ka Hārvijs 2014.gadā Kannās pārkāpa” ASV seksa tirdzniecības likumus, atzina Ņujorkas tiesnesis Roberts Svīts.

Vainstaina viedoklis, ka Noublai “nav iedots nekas tāds, kam būtu vērtība, neatspoguļo mūsdienu realitāti”, skaidroja Svīts, norādot – Vainstains Noublai apliecinājis, ka viņa “var cerēt uz kino lomu, tikšanos par modeles darbu un ka “viņa cilvēki ar viņu sazināsies””.

Kopš oktobra vairākas sievietes, arī prominentas aktrises, apsūdzējušas Vainstainu seksuāla rakstura uzbrukumos.

Vainstains, kuram izvirzītas sešas apsūdzības izvarošanā un seksuālos uzbrukumos, samaksājis miljonu dolāru lielu galvojumu un ir brīvībā. Apsūdzības viņš noliedz.

LA.lv