×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Tiesās bijušo “Aušvicas grāmatvedi”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijā rītdien sāks tiesāt 93 gadus veco bijušo nacistu spēku virsnieku, kas pazīstams kā “Aušvicas grāmatvedis” un, iespējams, kļūs par pēdējo SS vienību pārstāvi, kas tiek tiesāts.

Oskars Grēnings tiks tiesāts par līdzdalību slepkavībā. Lietā ir 300 tūkstoši epizožu par viņa saistību ar pārsvarā Ungārijas ebreju nāvi, kas 1944. gadā tika deportēti uz Aušvicas (Osvencimas) koncentrācijas nometni. Prāva pret viņu 70 gadus pēc Vācijas koncentrācijas nometņu atbrīvošanas Otrā pasaules kara beigās, ir pēdējā, kas pašlaik paredzēta pret bijušajiem nacistu spēku pārstāvjiem.

Gaidāms, ka prāva Lieneburgā netālu no Hamburgas Vācijas ziemeļos izpelnīsies plašu mediju uzmanību, jo kā līdzprasītāji vai aculiecinieki tajā piedalīsies apmēram 50 Aušvicas nometnē izdzīvojušo. Grēnings apgalvo, ka “nekad nav pat iepļaukājis” nevienu ieslodzīto, bet prokuratūra uzstāj, ka viņš bija Aušvicas nāves mašīnas zob­rats, kura kopumā prasījusi vairāk nekā miljonu dzīvību. Viņš strādāja par grāmatvedi, uzskaitot ieslodzītajiem nozagto naudu, šķirojot naudu pēc valūtas, to skaitot un nosūtot uz Berlīni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+