×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Tiesās karoga zaimotāju
 (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Par dzimto valodu!" biedrs Jevgēņijs Osipovs.

Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra nosūtījusi Liepājas tiesai krimināllietu, kurā par Latvijas valsts karoga zaimošanu apsūdzēts partijas “Par dzimto valodu!” līderis Jevgēņijs Osipovs.

Apsūdzība liecina, ka Osipovs 2013. gada 12. novembrī sociālajā tīklā, pievienojot zaimojošus komentārus krievu valodā, publicēja Latvijas valsts karoga attēlu, kurš lietots dekoratīvos nolūkos un kuram saskaņā ar likumu ir valsts simbola statuss. Kā norāda prokuratūra, ar šādu savu rīcību, minēto tekstu ievietojot tīmeklī vietnē, kas ir pieejama tūkstošiem reģistrēto lietotāju, viņš publiski zaimoja karogu kā Latvijas valsts simbolu, informē prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe. Pēc apsūdzības izsniegšanas Osipovs savu vainu nozieguma izdarīšanā neatzina.

Kā rakstīts, Osipovs 2013. gadā valsts svētku laikā sociālajā vietnē “Facebook” ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu “figņu”. Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam izmantot pie apģērba lentīti “puvušu asiņu krāsā”. Osipova izteikumi izraisīja plašu nosodījumu sociālajos tīklos. Kriminālprocesu par Osipova rīcību sāka Drošības policija.

Ar iesniegumu Drošības policijā izvērtēt Osipova rīcību bija vērsies Vidzemes Augstskolas Politoloģijas programmas students, Nacionālās apvienības biedrs Artis Spertāls.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Dīvaini, ka sabiedrība tik ļoti cepas par viena kretīna idiotiskajām izdarībām, ne mirkli nepieprasot tiesāt valsts un pašvaldību amatpersonas par daudz būtiskākiem noziegumiem. Piemēram, kāpēc neviens nepieprasa tiesāt VARAM vadību par Salaspils kodolreaktora problēmas novešanu līdz ekoloģiskas katastrofas līmenim!?

  2. Kur to pidrilu var satikt?

  3. Kad atkal atjēgsimies , sāksim domāt.? Šodien situācija ir tāda, ka atklātus valsts ienaidniekus jāizraida no Latvijas. Laikus !

    • Šo jau kuro gadu “tiesā”, tā patās kā to šalovski izraida. Ja beigās kaut ko izlems, tad parādīsies uz skatuves advokāti-demokrātijas aizstāvji, iesūdzēs kur vajag un kumedija turpināsies.

Draugiem Facebook Twitter Google+