Latvijā
Kriminālziņas

Tiesās Maizīša dzīvokļa apzadzēju 16


Jānis Maizītis
Jānis Maizītis
Foto – Edijs Pālens/LETA

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūrai krimināllietu par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša dzīvokļa un citu personu dzīvokļu apzagšanu.

Publiski pieejamais tiesas kalendārs liecina, ka lietu pret Ivo Ketovu skatīs 2018. gada 3. janvārī. Vīrietis apsūdzēts pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā, un par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu.

Prokuratūrā nekādu informāciju par lietas apstākļiem neatklāja, taču aģentūra LETA noskaidroja, ka lietā figurē 14 cietušie – fiziskas un juridiskas personas.

Valsts policijas Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs vasarā žurnālistiem pastāstīja, ka 1979. gadā dzimušajam vīrietim 8. jūnijā tiesa kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu. Policijas rīcībā nav informācijas, ka zādzība izdarīta saistībā ar Maizīša nodarbošanos vai ieņemamo amatu.

Sozinovs toreiz atzīmēja, ka aizturētais agrāk ir vairākkārt tiesāts par mantiskiem noziegumiem, tostarp zādzībām. Vīrietis pēdējo reizi no ieslodzījuma iznācis 2016. gada novembrī.

LA.lv