×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

Uz kādām pārdomām cilvēkus mudina katoļu priesteri? (5)

pavlovskis_2

Sagaidot vienus no nozīmīgākajiem katoļu svētkiem – Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus –, aptaujāju katoļu mācītājus.

 

Edvards Pavlovskis, Jelgavas diecēzes bīskaps: 
”Vienmēr aicināt cilvēku uz dzīvi ar Dievu, dievbijību un garīgumu. Kad šis garīgums cilvēkā ir un paliek, viss pārējais arī atrod savu vietu. Par garīgu un dievbijīgu cilvēku nevar nosaukt to, kurš varbūt dzīvo smagos grēkos. Ar grēkiem es domāju dzeršanu, narkotikas vai izlaidību, partneru mainīšanu. Ir jābūt taisnīgam ne tikai pret tuvākajiem, bet vispār pret cilvēkiem. Ja tas viss ir sakārtots, tad tālāk jau ir vieglāk. Pēdējie izaicinājumi varbūt vairāk ir jāattiecina tieši uz jauniešiem. Tāpat ir jādomā arī par atbildību, ne tikai par brīvībām un tiesībām, par kurām mēs ļoti daudz runājam. Kādas tikai mums nav tiesības – cilvēktiesības, bērnu tiesības, strādnieku tiesības – tās dod ne tikai brīvību, bet arī pienākumus un atbildību.”

stulpins_2Viktors 
Stulpins, 
Liepājas diecēzes bīskaps: 
“Tā kā aizvadītie ir Dievmātes svētki un viņa ir visskaistākā sieviete, tad es aicinātu visas sievietes padomāt par sevi, savu cieņu un aicinājumu. Daudzas sievietes šodien cenšas līdzināties vīriešiem, tāpēc mainās izpratne par uzdevumiem, taču nevajadzētu pazaudēt savu sievišķību un mātišķumu. Ikdienā mēs visi skrienam un darām savus pienākumus, tomēr jāatceras, ka mazās lietas bieži vien atrisinās pašas no sevis, tāpēc ir jāmeklē būtiskais savā dzīvē. Sievišķība ir Dieva dāvana katrai sievietei. Vajag padomāt, ko Dievs vēlas no manis, nevis nodzīvot savu dzīvi un pēc tam, kā būs, tā būs. Svarīgi ir saprast Dieva nodomu, jo tas mums ir vislabākais – gluži kā vecāki saviem bērniem vēl to labāko, tāpat arī Dievs.”

 

 

Foto - LETAFoto - LETA

Kardināls 
Jānis Pujats: 
”Tā kā esam garīgi cilvēki, tad bez šaubām aicinām cilvēkus uz lūgšanām, lai atjaunotu savu ticības un morāles līmeni. Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku kopīgajās lūgšanās cilvēki stiprinās savā kristīgajā dzīvē un atjauno ticīgos spēkus, tad var turpināt strādāt līdz nākamā gada svētkiem. Manuprāt, ticības un morāles lietas ir cieši saistītas. Bez ticības nav iespējams pilnīgi īstenot desmit baušļus, jo vienkāršajam cilvēkam pietrūkst motivācijas, lai to darītu. Ticība mūžīgajai dzīvei dod spēku un izpratni, ka ir vērts cīnīties, jo šīs zemes dzīve ir tikai viens moments. Mēs ticībā smeļam spēku, lai īstenotu desmit baušļus un atpestītu savu dvēseli mūžīgai dzīvei.”

 

 

 

bulis_2Jānis 
Bulis, 
Rēzeknes – Aglonas 
diecēzes bīskaps: 
”Aicinu cilvēkus pārdomāt, kādas viņiem ir attiecības ar Dievu – cik daudz viņš tic Dievam, vai caur desmit baušļiem viņš izpilda Dieva prasības. Vai viņš pieņem svētos sakramentus, attīrot tajā savu dvēseli. Vai cilvēks ir atvērts pret savu brāli, māsu, pret saviem vecākiem un apkārtējiem cilvēkiem. Tas viss kopā parāda viņa mīlestību. Vai viņš ir izpalīdzīgs, vai mīl savu valsti, kas ir ļoti svarīgi. Ko cilvēks cenšas darīt savas valsts labā, vai gluži pretēji – tikai grib, lai pārējie viņam kalpotu un dotu, kamēr viņš pats negrib respektēt otra vajadzības. Cilvēkam jābūt atvērtam uz to, ko saka Dievs un citi – tad būs gan garīgā izaugsme, gan Dievs dos žēlastību – viņš vadīs mūs dzīves ceļā uz Debesu valstību.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Skaitos luterāne, bet dievnamus neapmeklēju. Tomēr man ir autoritātes garīdznieku vidū – tāds savulaik bija arhibīskaps Kārlis Gailītis, kas Atmodas laikā cilvēkiem deva spēku savas valsts atjaunošanai, tāds ir arī arhibīskaps Vanags, kas nebaidās pateikt patiesību, kas nav glaimojoša valdošajiem politiķiem, tāds ir mācītājs Juris Rubenis, kurš precīzi raksturo gan mūsdienu notikumus, gan cilvēka garīgās būtības jēgu, tāds ir arī arhibīskaps Stankevičs, kas var būt padomdevējs ikvienam vienkāršam cilvēkam, jo izprot viņa vajadzības. Tagad man ir vēl viens priesteris, kura priekšā noliecu galvu – bīskaps Bulis. Viņa runa Krustaceļā bija nesaudzīgi atklāta, bet tieši tādai tai vajadzēja būt – ļaunums, lai pret to varētu cīnīties, jāatklāj tā saknē, un bīskaps Bulis to izdarīja. Paldies un visu cieņu!

  2. APTAUJĀJU KATOĻU PRIESTERUS

  3. Bulis ir divkosīgs liekulis, kas nav cienīgs nest Dieva vārdu cilvēkiem. Dievs tā nebūtu runājis.

    • Vai Anonymous sevi uzskata par Dieva pilnvarotu personu, kas uzdrīkstas noteikt, ko būtu runājis Dievs? Man personīgi bīskapa runa radīja lielāku cieņu pret katoļu baznīcu. Var just, ka arī baznīcā ienāk jaunas paaudzes mācītāji, kam ir arī savs viedoklis par nelietību, ko atbalsta kaimiņvalsts.

  4. Bulis parādīja kas viņš ir!

Draugiem Facebook Twitter Google+