Tehnika
Auto un moto

Tiesības nemainīsim: latvietis, kas strādā Anglijā, neizpratnē32

Foto – CSDD

Kāds latvietis, kas pašlaik dzīvo un strādā ārzemēs, vēlējies dzimtenē nomainīt autovadītāja apliecību, bet viņam tas nav izdevies, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

“Biju nozaudējis savas “tiesības” un gribēju tās atjaunot. Kad ierados Ceļu satiksmes drošības direkcijā Liepājas nodaļā, saņēmu atbildi, ka – lai braucu, no kurienes esmu atbraucis. Uz Angliju. Jo tur esmu deklarējis savu dzīvesvietu,” stāstīja Raimonds.

Latvijas pilsonis, kuram autovadītāja apliecība arī izdota Latvijā, bet viņu sūta prom? Vīrietis painteresējies, vai līdzīga kārtība ir arī pasei vai ID kartei, un saņēma noliedzošu atbildi. Šos dokumentus varot samainīt.

CSDD pārstāvis Juris Teteris paskaidro, ka šāda norma ES ieviesta, lai novērstu tā saucamo vadītāju apliecību tūrismu, kas saistīta ar auto papildu kategorijām. Apsviedīgi cilvēki izpēta, kurā valstī attiecīgā kategorija iegūstama ar mazāku mācību laiku un lētāk, dodas turp, to iegūst, atgriežas dzīvesvietā un strādā, kaut gan mācību ilgums un nopietnība katrā valstī atšķiras.

Pēc “Bez Tabu” uzsvērtā – tātad liekam aiz auss, ka, ja esat Latvijas pilsonis, bet dzīvesvieta deklarēta kādā citā ES valstī, autovadītāja apliecības maiņa, papildināšana ar kategorijām vai citas darbības ir veicamas tikai un vienīgi tajā zemē, kur dzīvojat.

LA.lv