×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

Tiesības nemainīsim: latvietis, kas strādā Anglijā, neizpratnē (32)

Foto - CSDDFoto - CSDD

Kāds latvietis, kas pašlaik dzīvo un strādā ārzemēs, vēlējies dzimtenē nomainīt autovadītāja apliecību, bet viņam tas nav izdevies, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

“Biju nozaudējis savas “tiesības” un gribēju tās atjaunot. Kad ierados Ceļu satiksmes drošības direkcijā Liepājas nodaļā, saņēmu atbildi, ka – lai braucu, no kurienes esmu atbraucis. Uz Angliju. Jo tur esmu deklarējis savu dzīvesvietu,” stāstīja Raimonds.

Latvijas pilsonis, kuram autovadītāja apliecība arī izdota Latvijā, bet viņu sūta prom? Vīrietis painteresējies, vai līdzīga kārtība ir arī pasei vai ID kartei, un saņēma noliedzošu atbildi. Šos dokumentus varot samainīt.

CSDD pārstāvis Juris Teteris paskaidro, ka šāda norma ES ieviesta, lai novērstu tā saucamo vadītāju apliecību tūrismu, kas saistīta ar auto papildu kategorijām. Apsviedīgi cilvēki izpēta, kurā valstī attiecīgā kategorija iegūstama ar mazāku mācību laiku un lētāk, dodas turp, to iegūst, atgriežas dzīvesvietā un strādā, kaut gan mācību ilgums un nopietnība katrā valstī atšķiras.

Pēc “Bez Tabu” uzsvērtā – tātad liekam aiz auss, ka, ja esat Latvijas pilsonis, bet dzīvesvieta deklarēta kādā citā ES valstī, autovadītāja apliecības maiņa, papildināšana ar kategorijām vai citas darbības ir veicamas tikai un vienīgi tajā zemē, kur dzīvojat.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Vai tiešām ir tā ka cilvēkam kam Lv nekad nav bijušas tiesības,nav problēmu viñas nopirkt Uk Un brīvi pārvietoties Lv.Zinu ka tieši Cēsis tādi ir un ñirgājas pa tiem kas godīgi kārto viñas Lv.

 2. Piedeklareties elektroniski var 5 min. Pec 3 dienam nomaini apliecibu un deklarejies atkal kur gribi.

 3. Piedeklarejies atkal LV un ej maini vai liec tiesibas! Piedeklareties var 1 dienas laika, taka nakosaja vai aiznakosaja vari jau iet uz csdd.

 4. Muļkibas mana sieva jau 6gadus strada Austrija un pagašgad nomainīja Valmiera bez probl.

  • Protams, jo viņa joprojām ir pierakstīta un rēgojas latvijā. Austrijā tikai brīdi pa brīdim piehaltūrē.

  • Nau ne kadas mulkibas es pagashgad biju taj pat Valmiera un mani ar pateica kur ir deklareta dzives vieta tur ar jamaina tas nozime ka tava sieva vel ir dzives vieta pierakstita latvia.

 5. viens vards: латыши

 6. Tā mūs gaida atpakaļ dzimtenē!Ar atplestam rokam!

 7. Mmm.. It kā tā baigi vienkārši būtu paņemt un doties uz valsti kur lētāk vēsi likt tiesības un mācīties ..

 8. Mmm.. It kā tā baigi vienkārši būtu paņemt un doties uz valsti kur lētāk vēsi likt tiesības un mācīties ..

 9. Es dzīvoju Vācijā, un man pēc uzvārda maiņas arī bija jāmaina tiesības. Domāju, ka tas jādara Latvijā CSDD, piezvanīju, tur mani informēja par to, ka jāmaina Vācijā. Es gan biju priecīga, ka to var izdarīt tepat uz vietas, blakus savai dzīvesvietai. Aizgāju pie vietējiem ierēdņiem un nomainīju bez problēmām.

 10. Es dzīvoju Vācijā, un man pēc uzvārda maiņas arī bija jāmaina tiesības. Domāju, ka to jādara Latvijā CSDD, piezvanīju, tur mani informēja par to, ka jāmaina Vācijā. Es gan biju priecīga, ka to var izdarīt uz vietas, blakus savai dzīvesvietai. Aizgāju tepat pie vietehi

 11. kārtējā "sensācija" Atbildēt

  Ja šim fruktam atņemtas tiesības UK, tad varēja izsprukt cauri un paņemt Latvijas tiesības un otrādi. Ja dzīvo UK ceļu policija tāpat prasīs kāpēc nav UK tiesības. Eksāmeniem ar šo krāpšanos nekāda sakara.

 12. Viss ir pareizi,tam “cieteejam”,pirms “spregaat” vajadzeeja palasit ES likumus.

 13. Viss ir pareizi,tam “cieteejam”,pirms “spregaat” vajadzeeja palasit ES likumus.

 14. Nākamais solis- pases arī nemainīsim?

 15. Dzivoju vacija! Pec nedelas brauksu uz latviju uz csdd pec tiesibam.interesanti ko man pateiks!

  • Ja pēdējo pusgadu esat deklarēta arī Latvijā,tad bez problēmām,ja neesat,tad tiesības LV mainīt nevarēsiet.

  • Dzīvo Vācijā un uz latviju brauksi pēc tiesībām!?? Tiešām? Kāpēc nemaini pret Vācijas tiesībām? Neproti vācu valodu?

   • Jo te dod tiesības kādas LV izsniedza pirms 20 gadiem Daudzi vēl brauc ar līdzīgām kā psrsā.Maksā dārgi un pat bildes pašam jātaisa.

 16. Ko tur chakareties…. pieprasiet caur e pastu no Csdd autentifikacijas apstuprinajumu, izprintejiet un ejiet jebkura ES valsti kur esiet deklarets, un dabusiet jaunas tiesibas bez problemam…. Lv ka vienmer nevar bez problemam…..

  • Nevajag musināt cilvēkus. Lai to izdarītu vajag ierasties personīgi nodaļā ar pasi, medicīnisko izziņu un pakalpojuma apmaksas dokumentu. Tikai tad viņi, iespējams, to atjaunos. Ja būs labs noskaņojums.

 17. Ko tur chakareties…. pieprasiet caur e pastu no Csdd autentifikacijas apstuprinajumu, izprintejiet un ejiet jebkura ES valsti kur esiet deklarets, un dabusiet jaunas tiesibas bez problemam…. Lv ka vienmer nevar bez problemam…..

 18. Ahā,kā lielo piķi pelnīt,ta uz statiem,kā tiesības mainīt un lēto medicīnu saņemt,tā Lavija paliek laba. A ikuci jums!

  • a kad vajag piķi, tad radiņ — atsūti no Anglijas naudiņu, pietrūka bamslim, pie reizes ar kādu čemodānu ar jaunām šmotkām atsūti.

 19. anglijā elementāri lv tiesības pa pastu nomaina pret uk? kāda problēma? nav jāiziet nekādas medkomisijas un parādās papildus kategorija…

  • Kāpēc domā, kas tā ir tikai Anglijā? Tā ir visā Lielbritānijā. DVLA centrālais ofiss atrodas Velsā, ja kas.

   • oki dok gudrīti – rakstā ir Anglija, cilvēks dzīvo acīmredzot ne Velsā, tā arī komentēju. tā nu te latvietim ir pieņemts saukt šo visu valsti par Angliju. ja jau tik korekts, tad arī ieturiet šo līniju un ne-tutinieties ar nepazīstaiem cilvēkiem!!

 20. Tas jau man bija zināms sen,šī iemesla dēļ lielākā daļa cilvēku,kuri dzīvo ārzemēs paliek deklarēti arī Latvijā.

  • Tas nozīmē, ka visi tie “gudrinieki” pārkāpj jaunās mītnes zemes likumus. UK neuzstāda to kā obligātu prasību, bet problēmu gadījumā nepatikšanas garantētas.

 21. Pats vainīgs. Vajag pēc gada bālelijas papīreli nomainīt pret UK tiesībām. Tad nebūtu nekādu problēmu nomainīt nozaudētās tiesības Lielbritānijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+