×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

Tiesībsarga amatam virza Bērziņu-Ruķeri; atkārtoti arī Jansonu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Autore Ilze Bērziņa-Ruķere piedalās grāmatas "Uz sabiedrību vērsts policijas darbs Latvijā 2009.-2012. Pieredze un nākamie soļi" prezentācijas pasākumā.

Tiesībsarga amatam partija “Vienotība” virza bijušo Eiropas Noziedzības novēršanas tīkla vadītāju Ilzi Bērziņu-Ruķeri, savukārt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālā apvienība (NA) Saeimā iesniegusi līdzšinējā tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru, noskaidroja aģentūra BNS.

Nākamā tiesībsarga kandidatūras ir jāizvirza līdz sestdienai, 6.februārim.

Iesniegumu par Jansona atkārtotu apstiprināšanu amatā parakstījuši pieci deputāti – Inese Laizāne, Gaidis Bērziņš, Jānis Dombrava no NA, kā arī Augusts Brigmanis un Edgars Putra no ZZS.

Savukārt aģentūras BNS rīcībā esošā informācija liecina, ka “Vienotība” piektdienas vakarā iesniegusi Rīgas Stradiņa Universitātes lektores Bērziņas-Ruķeres kandidatūru. Iesniegumu parakstījuši partijas deputāti Solvita Āboltiņa, Inese Lībiņa-Egnere, Atis Lejiņš, Edvards Smiltēns un Ojārs Ēriks Kalniņš.

Tiesībsarga pilnvaru termiņš ir pieci gadi no dienas, kad viņš Saeimā nodevis svinīgo solījumu. Esošais Tiesībsarga biroja vadītājs Jansons zvērestu nodeva 2011.gada 17.martā.

Likums paredz, ka iesniegums par tiesībsarga amata kandidātu iesniedzams Saeimas Prezidijam rakstveidā ne agrāk kā 50 dienas un ne vēlāk kā 40 dienas pirms esošā tiesībsarga pilnvaru termiņa beigām. Kandidātu var izvirzīt vismaz pieci Saeimas deputāti.

Par tiesībsargu var apstiprināt Latvijas pilsoni ar nevainojamu reputāciju, kurš ir sasniedzis 30 gadu vecumu, kuram ir augstākā izglītība, kuram ir zināšanas un praktiskā darba pieredze tiesību aizsardzības jomā un kurš atbilstoši likuma prasībām ir tiesīgs saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam. Par tiesībsargu nevar apstiprināt pilsoni ar dubultpilsonību.

Jaunu tiesībsargu ir jāapstiprina Saeimai ne agrāk kā 20 dienas un ne vēlāk kā 10 dienas pirms esošā tiesībsarga pilnvaru termiņa beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies Jansona kungam par paveikto un jāsaka, ka viņš ir bijis viszinošākais un drošākais tiesībsargs Latvijas vēsturē…Gribētu, lai viņš turpina darbu, jo šaubos, vai ko labāku varēs atrast viņa vietā…

Draugiem Facebook Twitter Google+