×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Tiesībsargam jāsniedz paskaidrojumi KNAB (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Tiesībsargs Juris Jansons

Tiesībsargs Juris Jansons saņēmis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vēstuli ar aicinājumu ierasties iestādē un sniegt paskaidrojumus par kādu iespējamu interešu konflikta pārkāpumu.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā KNAB vēstule, Jansonam jāierodas KNAB paskaidrojumu sniegšanai un administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanai par Administratīvā pārkāpuma kodeksā valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu. Konkrēts pārkāpums izsaukumā Jansonam nav minēts.

Jansons nosūtījis atbildes vēstuli KNAB priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam, tajā norādot, ka viņam nav skaidrs, par kādu pārkāpumu izsaukuma vēstulē runa.

“Vadoties no Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktā, saprotu, ka no manis tiks prasīts skaidrojums par likumā noteikto komercdarbības, valsts amatpersonas amata savienošanas, pārstāvības, ienākumu gūšanas ierobežojumu vai tādu ierobežojumu pārkāpšanu, kuri noteikti attiecībā uz rīcību ar valsts vai pašvaldības mantu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā. Tomēr izsaukumā nav norādīts vai precizēts, konkrēti kādu ierobežojumu esmu pārkāpis vai kādā interešu konflikta situācijā esmu nonācis,” raksta Jansons.

Jansons uzsver, ka, būdams tiesībsargs, ar vislielāko atbildību apzinīgi pilda viņam uzticētos pienākumus, ievērojot visus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktos ierobežojumus, līdz ar to nevar iedomāties, par kādu ierobežojumu pārkāpšanu vai interešu konflikta situāciju no viņa tiks prasīts skaidrojums.

Lai varētu sagatavoties konstruktīvai un pilnvērtīgai sarunai, kā arī ievērojot kodeksā noteiktās tiesības uz aizstāvību, Jansons lūdzis KNAB sniegt viņam precizējošu informāciju par pieļautā pārkāpuma būtību.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, izsaukums, iespējams, varētu būt saistīts ar Jansona darbību izdevuma “Jurista Vārds” Zinātniski konsultatīvajā padomē, kurā darbojas Jansons, Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskā padomniece Kristīne Jaunzeme, Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš, Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš un Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija tāpat liecina, ka šādu izsaukumu, iespējams, varētu būt saņēmušas arī citas padomē esošās personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ej tagad up pierādi, ka tu neesi kamjels! Laikam kādam būs ievaidzējusies tava vieta – interešu sadursme? Mainās spēku sakārtojums augšējās instances? – kas tur ko zina. Nav ko bazulēt tukšgaitā!/LETA palēto/

  2. Kādai atkal gribas palkasīties, lai tikai savējo iedabūtu

  3. Streļčēnoks pavada savu laiku kasoties ar citiem valsts ierēdņiem, bet atstāj savu pamatdarbu — korupcijas apkarošanu, īpaši padomizēto oligarhu vidū — novārtā.

Draugiem Facebook Twitter Google+