Mobilā versija
+3.1°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
29. augusts, 2016
Drukāt

Tiesībsargam sūdzas, ka bērnudārzos jāpērk kancelejas preces (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Tuvojoties jaunam mācību gadam, tiesībsargs arvien biežāk saņem informāciju no pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem par nepieciešamību iegādāties kancelejas preces pirmsskolas izglītības programmas apguvei.

Tiesībsargs Juris Jansons norāda, ka tas ir prettiesiski.

“Pirmsskolas izglītības iestādē jeb bērnudārzā kancelejas preces ir nepieciešamas rotaļnodarbību satura īstenošanai un nav uzskatāmas par izglītojamo personiskās lietošanas priekšmetiem un materiāliem, kā tas ir vispārējās izglītības iestādēs. Turklāt mācību materiālu izmaksu neiekļaušana vidējo izmaksu aprēķinā to faktiskajā apmērā mākslīgi samazina vidējās izmaksas,” skaidro Jansons.

Izglītības likums nosaka, ka bērnam ir tiesības uz valsts vai pašvaldības apmaksātu pirmsskolas izglītības, pamatizglītības un vidējās izglītības ieguvi.

Gadījumos, kad bērnudārza audzēkņu vecāki saņem sarakstus ar iegādājamajām kancelejas precēm, Tiesībsarga birojs aicina vispirms risināt jautājumu iestādē, vēršoties pie bērnudārza vadītāja. Ja bērnudārza vadītājs situāciju nerisina, jāvēršas Izglītības kvalitātes valsts dienestā ar lūgumu izvērtēt, vai nav izglītojamā tiesību pārkāpums iegūt pirmsskolas izglītību bezmaksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kuldīgas PI arī dod sarakstus ar vajadzīgo.Vai tad vecākiem nav jāpērk vispār neko???

  2. Neviens sarakstus neizsniedz, pasaka mutiski – kā pierādīsiet?
    Tieši tāpat ir ar bērnudārza slēgšanu uz 3 nedelām vasarā, alternatīvas nepiedāvā un netaisās piedavāt- ir tikai teksts no vadītājas, tā lēma pašvaldības deputāti!

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (63)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (2)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+