×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. augusts, 2016
Drukāt

Tiesībsargam sūdzas, ka bērnudārzos jāpērk kancelejas preces (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Tuvojoties jaunam mācību gadam, tiesībsargs arvien biežāk saņem informāciju no pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem par nepieciešamību iegādāties kancelejas preces pirmsskolas izglītības programmas apguvei.

Tiesībsargs Juris Jansons norāda, ka tas ir prettiesiski.

“Pirmsskolas izglītības iestādē jeb bērnudārzā kancelejas preces ir nepieciešamas rotaļnodarbību satura īstenošanai un nav uzskatāmas par izglītojamo personiskās lietošanas priekšmetiem un materiāliem, kā tas ir vispārējās izglītības iestādēs. Turklāt mācību materiālu izmaksu neiekļaušana vidējo izmaksu aprēķinā to faktiskajā apmērā mākslīgi samazina vidējās izmaksas,” skaidro Jansons.

Izglītības likums nosaka, ka bērnam ir tiesības uz valsts vai pašvaldības apmaksātu pirmsskolas izglītības, pamatizglītības un vidējās izglītības ieguvi.

Gadījumos, kad bērnudārza audzēkņu vecāki saņem sarakstus ar iegādājamajām kancelejas precēm, Tiesībsarga birojs aicina vispirms risināt jautājumu iestādē, vēršoties pie bērnudārza vadītāja. Ja bērnudārza vadītājs situāciju nerisina, jāvēršas Izglītības kvalitātes valsts dienestā ar lūgumu izvērtēt, vai nav izglītojamā tiesību pārkāpums iegūt pirmsskolas izglītību bezmaksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. mums ir variants tads,ka katru mēnesi ”fonda kontā” jaieskaita 15 eiro!!!!!!
  un tad ir uzskaitīts ko par naudu pirks.
  tie būs parastie A4 papīri
  skočs
  aplikācijas papīrs
  pva līme utt.
  Domāju ka to visu sponsore valsts.un pasiem jāpērk lietas kas ir ārpuskārtas.Nav žēl,bet kaut kā nelogiski liekas

 2. Kuldīgas PI arī dod sarakstus ar vajadzīgo.Vai tad vecākiem nav jāpērk vispār neko???

 3. Neviens sarakstus neizsniedz, pasaka mutiski – kā pierādīsiet?
  Tieši tāpat ir ar bērnudārza slēgšanu uz 3 nedelām vasarā, alternatīvas nepiedāvā un netaisās piedavāt- ir tikai teksts no vadītājas, tā lēma pašvaldības deputāti!

Draugiem Facebook Twitter Google+