×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Tiesībsargs: abortu skaits Latvijā ir kliedzošs

Foto - LETAFoto - LETA

Abortu skaits Latvijā, kas pērn sasniedzis septiņus tūkstošus, ir kliedzošs, intervijā Latvijas Televīzijas rīta raidījumā atzina tiesībsargs Juris Jansons. Viņaprāt, valstij būtu jārada apstākļi, tostarp pabalstu veidā, lai sieviete justos droši, laižot bērnu pasaulē.

“Jārunā par efektīviem pasākumiem, lai nodrošinātu to, ka 63% sieviešu, kas par abortu izšķīrušās ekonomisku iemeslu dēļ [kā to rāda aptaujas], lai principā samazinātos, lai būtu drošības sajūtu, lai justos, ka bērniņu var laist pasaulē, ka tiks nodrošināti pabalsti vai finanšu līdzekļi gan laikā, kamēr nav darbā, un būs garantija, ka varēs atgriezties iepriekšējā darbā vai kā citādi varēs nodrošināt sev iztiku,” uzskata tiesībsargs.

Tomēr viņš piesardzīgi vērtēja priekšlikumu par obligātu uzlikt sievietēm, pirms izšķiršanās par abortu, konsultēties par to ar speciālistu.

“Neesmu pārliecināts par konsultāciju obligātumu. Tiklīdz kaut kas ir obligāts, tam ir emocionāli šķēršļi. Bet konsultācijām būtu jābūt pieejamām,” uzskata Jansons.

Priekšlikumu izstrāde abortu skaita samazinājumam ir Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputātu uzmanības centrā.

Pērn Latvijā ir veikti 7089 mākslīgie aborti, bet vēl vairāki tūkstoši ir bijuši spontānie aborti. Labklājības un Veselības ministrija gan uzsver, ka to skaits ir būtiski gadu no gada samazinājies. 1991.gadā tie bija 38,8 tūkstoši mākslīgo abortu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+