×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. decembris, 2016
Drukāt

Tiesībsargs: ar minimālo algu ir jāspēj nomaksāt rēķinus (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai mazinātu nabadzības problēmas Latvijā, tiesībsargs Juris Jansons sola censties panākt straujāku minimālās algas pieaugumu.

Jansons šorīt LNT stāstīja, ka ir saņēmis atbildes vēstuli no valdības par nabadzības mazināšanā paveikto un vēl plānoto. Vēstule it kā esot gara, taču sistēmiski nabadzības problēmas risinājumi piedāvāti netiekot, stāstīja tiesībsargs un piebilda, ka tagad minētos jautājumus plānots pārrunāt ar labklājības ministru Jāni Reiru (“Vienotība”).

Taujāts, kas tad tieši valstij būtu jādara nabadzības problēmas risināšanai, Jansons precīzu atbildi nesniedza, vien sacīja, ka, piemēram, esot “jāķeras klāt” cilvēkiem, kas dzīvo zem nabadzības sliekšņa, kas esot aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju.

Jansona vērtējumā, Latvijas sociālais budžets esošajā situācijā nevarot būt ilgtspējīgs. Ilgtspējas kāpināšanai esot jāpalielina sociālās iemaksas, līdz ar to tiesībsargs principā atbalstot valdības centienus, palielinot minimālās sociālās iemaksas.

Ja sociālās iemaksas netiek veiktas vai arī tās ir zemas, nākotnē šiem cilvēkiem jārēķinās ar to, ka viņi būs sociāli neaizsargāti, uzsvēra Jansons un piebilda, ka labāks varētu būt bijis valdības darbs, skaidrojot savas ieceres sabiedrībai. Mēs nevaram izrauties no nabadzības atvara, ja cilvēkiem šie jautājumi netiek skaidroti, piebilda tiesībsargs.

Tiesībsargs ir pārliecināts, ka Latvijā ir jāpārskata minimālā darba alga, lai cilvēks arī ar šādu atalgojumu spēj nomaksāt savus minimālos rēķinus. Jansons atzīmēja, ka šajā jautājumā viņa un Reira domas sakrīt. Viņš mēģināšot panākt arī augstāku minimālo ienākumu līmeni, par ko valdība baidoties lemt un arvien atliek.

Drīzumā nāks klajā Tiesībsarga biroja pārskats par cilvēktiesībām. Pēc Jansona vārdiem, pārskatā tikšot atzīts, ka dažās jomās Latvijā ir vērojams progress, Eiropas kontekstā nebūt neesam sliktākie, bet situācija neesot vērtējama arī kā spīdoša. Latvijā esot problēmas ar izglītības pieejamību, problēmas veselības aprūpē.

Minimālā alga Latvijā pašlaik ir

Sākot ar 2016.gada 1.janvāri minimālās mēneša darba alga ir 370 eiro, bet nākamgad būs par 10 eiro lielāka.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Buitu vismaz samazināta PVN likme svarīgākajiem pārtikas produktiem un slimokases,kā citās valstīs!

 2. Ar minimālo pensiju arī!

 3. Tiesībsargam iesaldēt kontus uz gadu, bet no kasses iezsniegt minimālo algu un tad lai visu nomakša, degvielu, auto apdrošināšanum, svaigu pasi + idetifikācijas karti, ikmēneša par b/d x2 kinderiem + 3 pirmklasnieks utt…Tikai tad viņš sāks saprat cik patiesībā tas ir nopietni

 4. Iesaku tautai iziet ielās un visiem strādājošiem tai skaitā deputātiem un valsts ierēdņiem tikai minimālo algu un lai nečīkst bet pierāda tautai kā to var…nav ko tukši runāt lai pierāda ,runāt māk visi bet pierādīt vot to gan nevisi.

 5. Problēmas ar izglītības pieejamību Atbildēt

  Rīgā latviešu bērniem sańemt izglītību latviešu valodā….pateicoties kolonistu nostājai pret pamattautu.

 6. Labdaris (J.Rainis, 1896.) Atbildēt

  Bagāts viņš, bet mīkstu sirdi:

  Dzird par grūtdienīšu raudām,

  Tūdaļ kabatā bāž roku,

  Izvelk savu … nēzdodziņu.

 7. «Nav tāda lēmuma, ka varētu meklēt, kurš ir vainīgs. Un kurš nav. Mums vienkārši ir visiem jāuzņemas atbildība par šo sabojāto budžeta pieņemšanas procedūru un no tā jāizdara secinājumi, lai… Ka tādā veidā budžetu nedrīkst apstiprināt. Acīmredzot sākumā bija jāvienojas par saprātīgiem rāmjiem un procedūru kā tas notika. Mēs to neizdarījām. (..) Valdība neatbalstīja nevienu no šiem priekšlikumiem. Protams bija sarunas, lai varētu tikt atpakaļ uz ceļa un tas bija noprognozējams. Ja Saeimā tiks daudz priekšlikumu atbalstīts, tad nav jāgaida aplausus par šo visu procesu. Bet savākt atpakaļ izlaistu džinu izrādījās neiespējami».

 8. ….cien.Tiesībsarg,!!!Vai pansionāriem nav par dzīvokļiem jāmaksā??? Un vēl zāles,to taču tik viegli pārbaudīt,cik pensionāri atdod no savas pensijas par zālēm,nu ēšanai jau nekas daudz pāri nepaliek…!!!Nemaz nerunājot ,lai mēs varētu teātrus apmeklēt un kaut kur aizbraukt,kaut pie saviem radiem,ne jau skatīt pasauli,kā to bez ierobežojuma dara mūsu tautas,,kalpi,,!!!!

 9. un ko var samaksāt no valsts 2.un 3.grupas invalīdu pensijas, ja atbilstoši valsts GMI – 50 EUR sociālā palīdzība nepienākas pēc pašvaldību saistošajiem noteikumiem.

 10. To savu 10 iebāžat čiukstā.Ar to minimālo algu un minimālo pensiju var savilkt galus kopā.Tāpēc jau pensionāri strādā{jaunajiem ņem darbu nost} Vai mēs strādātu,ja pensija būtu ap 500? Nekad es to nadarītu,labāk audzinātu mazbērnus. Sitamies pa darbu un tur pat nomirstam

 11. un ko var nomaksāt ar 2. un 3. grupas invalīdu pensiju??
  sociālā palīdzība atbilstoši pašvaldību saistošajiem noteikumiem un piemērotajam valsts GMI – 50 EUR nav pieejama!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+