×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. februāris, 2016
Drukāt

Tiesībsargs: ārstniecības kvotas ir antikonstitucionālas (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Tiesībsargs Juris Jansons.

Ārstniecības kvotas ir antikonstitucionālas, diskriminējušas un nenodrošina veselības aprūpi saistībā ar tām starptautiskajām saistībām, kuras uzņēmusies Latvija, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

“Pie vienādiem un salīdzināmiem apstākļiem ir pacienti, kas tiek pie ārsta, bet kad nauda beigusies – vairs netiek,” sacīja Jansons, uzsverot, ka kvotu sistēma ir pretrunā Satversmei.

Trešdien Jansons iepazīstinās ar pētījumu par veselības aprūpes sistēmas nepilnībām valsts garantētās medicīniskās palīdzības minimuma un ārstniecības personu atlīdzības kontekstā.

Jansons sarunā ar LNT pauda cerību, ka pētījuma rezultāti nepaliks nepamanīti. “Tas būs uzdevums valdībai. [Veselības ministrs Guntis] Belēvičs kaut ko mēģina mainīt, bet tas [darbs] ir haotisks un nesistemātiskis,” sacīja Jansons. Paredzēts, ka, lai mainītu situāciju veselības nozarē, tiesībsarga birojs atjaunos Konsultatīvo padomi un mēģinās apgūt citu Baltijas valstu veiksmīgos piemērus.

Savukārt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” Jansons atzina, ka Latvijas veselības sistēmas problēmu dēļ visvairāk apdraudēti tiek bērni, seniori, pensionāri, personas ieslodzījumā un sagaidāms, ka arī patvēruma meklētāji. “Tā ir vairāk nekā 20 gadu garumā ielaista kaite. Aicinu jauno valdības veidotāju, strādājot pie rīcības plāna vai normatīviem aktiem, ieklausīties tajā ko mēs sakām,” sacīja Jansons.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka trešdien plašāka sabiedrība tiks iepazīstināta ar pētījumu “Latvijas valsts garantētā medicīniskās palīdzības minimuma atbilstība cilvēktiesību standartam” un tiesībsarga atzinumu par vienlīdzības principa īstenošanu ārstniecības personu atlīdzības noteikšanā.

Pētījuma “Latvijas valsts garantētā medicīniskās palīdzības minimuma atbilstība cilvēktiesību standartam” fokuss vērsts divos aspektos: Satversmes garantētā veselības aprūpes minimuma atbilstība cilvēktiesību standartam un būtiskākās nepilnības veselības aprūpē.

Tiesībsargs atzinumā par vienlīdzības principa īstenošanu ārstniecības personu atlīdzības noteikšanā vērtēja, vai ārstniecības personām noteiktais pagarināts normālais darba laiks sasniedz leģitīmo mērķi un vai valsts noteikusi pienācīgu kompensāciju par darbu pagarināta normālā darba laika apstākļos.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Viens no variantiem, lai valsts atmaksātos pakalpojumus medicīnā, kaut daļēji , saņemtu katrs Latvijas pilsonis, vajag ieviest kvotas. Visbiežāk ir gadījumi, ka veiklākie un izdarīgākie aizņem rindu pie vairākiem speciālistiem, bet citam netiek nekas… Pēc statistikas datiem, valstī jābūt uzskaitei…bet Latvijā pastāv haoss un nevēlēšanās lietas sakārtot….

 2. Vai partiju monopols deputātu kandidātu izraudzīšanā un Koalīcijas padome arī nav antikonstitucionāli?

 3. Ne tikai antikonstitucionāla,bet arī klaji beztiesiska procedūra, kaut vai kvotu nepietiekamības uz iedzīvotāju skaita dēļ.

 4. Gribētos vēl padzīvot,ceru,ka veselības aprūpes kvotas tomēr sasniegs mani….Jau 3 mēnešus sadzīvoju ar patstāvīgām sāpēm……

 5. больной, сафсем больной Atbildēt

  Un kas tad ieviesa Latvijā šo kvotu sistēmu?
  Atrast autoru, autoru kolektīvu, piekritējus un apstiprinātājus, aizvilkt pie tiesas un iebāzt aiz restēm – bez veselības aprūpes.

 6. Kvotas medicina izklausas baisi.Lai ta ministrija sak vienreiz domat un rikoties.Ja tas izmeklesanas aparaturas ir tik noslogotas,ka visi nevar tikt,tad varbut pie mums var ieviest sistemu,ka tas strada ari naktis.Ja padomatu,gan jau atrastu ari finansejumu tam.Mums tacu ir muzeju nakts,zinatnes nakts un ari tehniskas apskates nakts masinam.Varbut cilvekus varetu pielidzinat automasinam un dot iespeju iziet medicinisko tehnisko apskati ari naktis,domaju,ka daudzi bus ar mieru ari ta.

 7. Nu visas citas augstas un visaugstākās amatpersonas gan ir cilvēki kā cilvēki: uz kuru pusi aukliņu parauj uz to pusi iet, nu vienīgi šitas Jansons tāds dīvains – iedomājas te ka pats var domāt un darīt, kā pašam ienākt prātā. Un pavisam dīvaini, ka sen nav noņemts no sava amata. Ja tāda brīvdomība turpināsies, tad tā var sagraut visu sistēmu. Nu kā tad mēs visus to glupo aitu pūļus paturēsim paklausībā un kā mēs tad tās glupās govis izslauksim?

 8. Latvijai jāseko pārējo divu Baltijas valstu-Igaunijas un Lietuvas veiksmīgajam piemēram un arī jāatjauno
  slimokases ar pašu dalībnieku līdzdalību to pārvaldīšanā,kas abās mūsu kaimiņzemēs darbojas jau kopš 2002.gada!

 9. Gluži tāpat kā imperatora Junkera bēgļu kvotas!

 10. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Rīgas Latviešu Biedrības iznīcināšanas sekas!

  Komunistu un čekistu absolūta patvaļa Latvijā līdz šai dienai.

 11. pīīīīīīīīīīī !!! Atbildēt

  Iebļaujiet kāds šito Gunčam ausī! Varbūt tur kāda bulciņa iesprūdusi un viņš vnk nedzird?
  P.S. desertam svaigs pastāstiņš no TVNET – “Slimnīca pusnaktī dzen prom puisēnu ar milzīgām vēdersāpēm un temperatūru” …

 12. kaut kāds murgs !!!!!!! Tie kas saņem tūkstošus ir pie pa—-ļas….tas ir pat vairāk kā skumīgi,ja citur ārstēšanos ir par brīvu……

 13. Ja Straujuma, kas skaitās MK barvede, nav lasījusi valsts iekārtas pārvaldes likumu;ja tieslietu ministrs ( tas , kas Rasnačs ) nesaprot, ko nozīmē tiesiskās paļāvības princips, tad kāpēc tāds izbrīns par maksas medicīnu?

 14. nu tad tiesibsargs uz priekšu. Atbildēt

  tev tur birojā ja pareizi atceros kautkur 30 juristi sēd. rakstat iesniegumu satversmes tiesai un lai tā atceļ pretlikumigu lēmumu. nebus pirmā reize kad saeimas darbs caur tiesu jālabo. bet tu jau to nedarisi, jo tev viņi algu maksā, tik medijos pamuldēsi lai tauta tvaiku nolaiž lamājoties un viss ar to beigsies. tiesibsargs atradies kas neko nesargā

 15. Cerams, ka tas nebūs saucēja balss tuksnesī!

 16. Pamodās. It kā nezināt, kā tas ir Latvijā. Varbūt sāks kaut ko darīt?

Draugiem Facebook Twitter Google+