×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
27. septembris, 2017
Drukāt

Tiesībsargs: deputāti sabiedrībai meloja par nepilsoņu jautājumu (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Tiesībsargs Juris Jansons

“Tas, ka nepilsoņi ir pielīdzināmi bezvalstniekiem, ir pilnīgas muļķības. Īpaši skumji, ja to publiski paust atļaujas parlamenta deputāti, faktiski melojot,” tiesībsargs Juris Jansons apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, kritizējot Saeimas deputātu attieksmi pret Valsts prezidenta iniciatīvu par nepilsoņu bērniem.

Viņš arī norādīja, ka Saeimas juristi maldinājuši sabiedrību, sakot, ka skatot šo jautājumu, tiktu “atvērts” pilsonības likums. “Nevis mēs veram vaļā pilsonības likumu, bet gan ir speciāls likums uz dažiem pantiem, ar ko pasaka, ka, sākot ar 2018. gada janvāri, nepilsoņa statuss netiek piešķirts,” sacīja Jansons.

Tiesībsargs Jansons raidījumā norādīja, ka bijušie PSRS pilsoņi nekādā ziņā neatbilst bezvalstnieka statusa definīcijai. “Bezvalstnieku konvencijā ir pateikts, ka, ja cilvēks ir bez valsts pilsonības un viņam nav tiesības pretendēt uz pilsonību, tātad viņš ir bezvalstnieks. Bijušie PSRS pilsoņi varēja un joprojām var pretendēt uz citas valsts pilsonību, konkrēti runājot, uz Krievijas pilsonību, jo pēc PSRS sabrukuma Krievija ir tiesību un saistību pārņēmēja,” uzstāja tiesībsargs.

Jansons uzskata, ka abu terminu jaukšana kaitē sabiedrībai: “Stāsts par bezvalstniekiem ir absolūti nevietā. Tas ir konfrontējoši un maldina Latvijas sabiedrību kopumā.”

Jansons īpaši kritizēja Saeimas deputāta Borisa Cileviča (“Saskaņa”) izteikumus par to, ka nepilsoņi ir pielīdzināmi bezvalstniekiem. “Man šķita, ka viņš ir ļoti gudrs cilvēks ar asu prātu, bet vai nu te ir sapinies savā meistarībā vai apzināti melo. Jo ir virkne ar normatīvajiem aktiem, kas absolūti sasit lupatās šo pozīciju,” raidījumā sacīja tiesībsargs.

Tāpat Jansons raidījumā apgalvoja, ka nebija pamata prezidentam Vējonim pārmest pilsonības likuma “atvēršanu”, jo viņš to nemaz negrasījās darīt: “Prezidents ļoti labi saprot, ka pirms vēlēšanām vērt vaļā pilsonības likumu, ir neiespējami. Viņš piedāvāja jaunu likumprojektu uz apmēram 5 pantiem.” Tiesībsargs norādīja, ka arī šajā gadījumā sabiedrību maldināja Saeimas pārstāvji. “To, ka jāver vaļā pilsonības likums, teica jurists Saeimā,” raidījumā sacīja tiesībsargs Jansons.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nevien Saeimas deputātu,bet arī tautas vairākuma attieksmi pret Valsts prezidenta iniciatīvu par nepilsoņu bērniem!

 2. Jāraksta svešinieks nevis nepiilsonis un jāizdod svešinieka pasi.Tas būtu godīgi.

 3. Pārsteidz pēdējais teikums. Vai tad Saeimā ir arī juristi? Ja ir, tad sakiet, kur viņi guvuši savu izglītību(pareizāk sakot-bezgalīgo stulbumu)?

 4. labāk gatavojiet likumu par nevēlamu personu izraidīšanu no valsts

 5. NOMIERINIES. Tiesības iegūt pilsonību ir? Punkts.

 6. Okupētā valstī iepludinātie okupētājas valsts pilsoņi ar mērķi iznīcināt šīs zemes valodu un tautu – tas viņi ir, un, kā tādiem viņiem bija jāatstāj okupētā valsts, tāpat kā šeit ievestajam karaspēkam. Ar šo jautājumu bija jānodarbojas gan prezidentam, gan premjeram un visbeidzot tieībsargam, nevis jāstiprina PSRS, tagad Krievijas, nelikumības Latvijas valstī. Tiesībsargam bija jāparūpējās, lai atceltu visiem līdz šim izdalīto pilsonību.

  • Латышский халифат! Atbildēt

   Okkupacija mozga eto boleznj ne izlechimaja! Elcin ne priznal bi vashu nezavisimostj, esli bi vi ne sdelali sootvetstvujushih obeschaij emu i zapadu.

 7. Jansonam uztveres grūtības ! Atbildēt

  Cilevičam taisnība : nav
  ne Krievijas,
  ne Latvijas pilsonības,
  tātad
  BEZVALSTNIEKS !!!
  Konvencijas definīciju Jansons “radoši” interpretē !

Draugiem Facebook Twitter Google+