×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Tiesībsargs Jansons: Minimālā alga nolemj iedzīvotājus vergu eksistencei (32)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins

Minimālajai algai būtu jāsedz iedzīvotāju pamata ekonomiskās vajadzības, taču Latvijā tā nolemj iedzīvotājus vergu eksistencei. Tā jūs nesen teicāt Latvijas Radio.

Par to runāju jau vairākus gadus – kopš Latvija sāka Eiropas Savienības Sociālās hartas ratifikācijas procesu. Tas ir svarīgs dokuments, mēs uzstājām, ka jāratificē viss, arī tiesības uz taisnīgu atalgojumu. Pretestība bija liela. Teica: kad varēsim, tad ratificēsim. Iebildu: mēs jau desmit gadus esam Eiropas Savienībā. Es neprasu ieviest administratīvus instrumentus, kas visā tautsaimniecībā spētu ietekmēt atalgojumu, taču minimālajai algai ir jābūt tādai, lai tā nodrošinātu cilvēka cienīgu eksistenci. Runa ir nevis par pabalstu, bet par pilnas slodzes darba algu. Tai ir jāsedz komunālie maksājumi, izdevumi par veselību, uzturu, kultūras dzīvi – arī tās ir mūsu pamattiesības. Atbildes vēstulē, Dombrovska parakstītā, bija teikts: nevaram ratificēt šo pantu, jo tad minimālā alga jāpaaugstina līdz 360 latiem. Tolaik tā bija 220 latu. Un tad viss tika pavērsts pret mani: Jansons pieprasa palielināt minimālo algu!

Bet jūs taču runājāt nevis par konkrētu ciparu, bet par ideju un jēgu!

Tieši tā! Es neteicu, cik vajag, es teicu, kā vajadzētu būt. Cik – to rēķiniet paši. Brēca nelabā balsī, ka tad iestāšoties defolts un valsts sabrukšot. Absurds! Ja cilvēki saņems vairāk, viņi arī tērēs vairāk, turklāt tepat Latvijā.

Tas ir attieksmes jautājums. Iznāk, ka lēmēji paši saprot – minimālā alga nenodrošina cilvēka pamata vajadzības.
Par attieksmi liecina arī nodokļu politika – iedzīvotāju ienākuma nodoklis, neapliekamais minimums, nodokļu atvieglojumi utt. Latvijā tas viss ir absolūti nedraudzīgs tā sauktajam mazajam cilvēkam.

Nodokļus pacēla krīzes dēļ. Tagad man stāsta, ka krīze esot beigusies. Vai patiešām?
Krīze ir beigusies Dombrovskim personiski. Taču ne mums. Bet lēmumi, ko pieņēma viņa laikā, joprojām mūs visus negatīvi ietekmē.

Jums nav bail saiet ragos ar politiķiem un tiem, ko viņi lobē?

Ir divas ziņas, abas labas: tuvojas pašvaldību vēlēšanas un ir mainījusies attieksme pret mūsu biroju. Politiķi sāk saprast, ka mums ir kopīgi mērķi, mēs strādājam sabiedrības un valsts interesēs. Ģimene, veselība, izglītība, darbs – tas ir attīstības vektors. Protams, ir arī tādi, kas nostājas pozā: jūs ar savām cilvēktiesībām pagaidiet, kamēr mēs sakārtosim nopietnākas lietas. Tad es jautāju: bet kas tad ir tās nopietnākās lietas?

Nē, es nebaidos saiet ragos. Itin bieži komisijās vai daba grupās esmu jautājis: vai esat gatavs visas tās muļķības, ko sarunājāt te aiz slēgtām durvīm, pateikt žurnālistiem, kas stāv ārpusē? Jo es iziešu ārā un pateikšu, turklāt es to varēšu pierādīt, jo sēdes tiek protokolētas. Man nav citu instrumentu. Tāpēc domāsim par risinājumu kopā! Ja problēma ir likumā, mums ir tiesības vērsties pie attiecīgā akta izdevēja – Parlamenta, valdības. Ja neesat ar mieru, ejam uz Satversmes tiesu! Tas, protams, ir ilgs process, un tiesāšanās ir galējs līdzeklis. Jebkura tiesāšanās. Ja tiesāšanās ir vienīgā iespēja risināt lietas, mēs nedzīvojam tiesiskā valstī. Lielākā problēma ir nevis likumos, bet to piemērošanā. Mums ir unikāla Satversme, tajā ir ietverti visi galvenie cilvēktiesību aspekti. Un kas tad ir cilvēktiesības? Ikviena cilvēka tiesības uz laimi.

Ja vēlies uzzināt, kam jānotiek, lai varētu sakārtot veselības un izglītības jomu, ko tiesībsargs domā par smalko robežu starp toleranci un visatļautību, vārda brīvību un mūsu valsts suverenitātes apdraudējumu, starp pienākumu palīdzēt nelaimē nonākušiem un tiesībām uz drošību, kā arī to, vai Juris Jansons ir izjutis pats savu tiesību aizskārumu un kas veido viņa personisko laimi, lasi jaunāko “Mājas Viesi” vai seko saitei uz mūsu elektronisko versiju, uzklikšķinot šeit!

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Man īsti nav skaidrs,kas ir tiesībsags?Viņš runā,saka daudz no tā,ko mēs jau zinām tāpat.Bet kādi ir viņa amata pienākumi,ko viņš var reāli palīdzēt un ko palīdz?Ja tikai runā runā runā…un tas ir viss,tad mēs jau paši to runājam katru dienu.

 2. Jā, tiesībsargs ir iestājies tautas labā ne tikai tagad,runājot par algu, bet arī agrāk par cenu celšanu u.c. , bet nekādi nesaprotu kādēļ viņa teiktais nekad nav ticis ņemts vērā.
  Sāpīgi noskatīties no mūsu, “zemākā tautas slāņa” puses, ka ir cilvēks- tiesībsargs, kurš pasaka it kā, ko vajadzētu darīt, bet dzirdīgas ausis valdībā tā arī neatrodas…..žēl, žēl gan! Tā vien liekas, ka tie divi miljoni palikušo latviešu šeit vēl uzturas, lai UZTURĒTU tos 100 !!?

 3. Taisniba Jansonam bet sita runajot ilgi par tiesibsargu nenoturesies

 4. be be be…….tukša pļāpāšana.Muld un muld tikai.Un nekas nemainās.šeit likumi ir pēc attiecīgu personu interesēm.

 5. We have a direct genuine provider for BG/SBLC specifically for lease, at leasing price of 4+2 of face value, Issuance by HSBC London/Hong Kong or any other AA rated Bank in Europe, Middle East or USA.

  Contact : Mr. Johnson Hatton
  Email:johnsonhatton@gmail.com
  Skype ID: johnson.hatton007

  Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

  All inquires to Mr. Johnson Hatton should include the following minimum information so I can quickly address your needs:

  Complete contact information:
  What exactly do you need?
  How long do you need it for?
  Are you a principal borrower or a broker?

  Contact me for more details.

  Johnson Hatton

 6. Kulturasindustrija.lv Atbildēt

  Jā, ar katru gadu sarūk motivācija meklēt, kur godprātīgi iesaistīties legālā nodarbinātībā Latvijā ar hiperbolizētām Darba devēju prasībām par atalgojumu tuvu minimālajai algai..

  Un gadi iet, bet problēmas Latvijā vienas un tās pašas – vieni kļūst strauji bagāti, citi grimst nabadzībā, bet valsts pārvalde uz to skatās caur puķēm un vairāk no savu vajadzību kā tautas interešu skatu punkta.

  Jēdziens “pūstošais kapitālisms” cilvēku sirdīs nav miris – “miglas pūšana acīs” un “makaronu karināšana uz ausīm” – tā varētu nosaukt labklājības politiku valstī, ko sauc par Latviju. Ekonomika ir kļuvusi tik ekonomiska, ka vairums cilvēkiem Latvijas ekonomikā nav cilvēkcienīgas vietas.

 7. Jūs esat Likumsargs!!! Jūsu pienākums ir sekot līdzi mūsu valsts parlamenta un valdības pieņemtos, nepieņemtos ratificētos un neratificētos likumus kas skar valsts iedzīvotāju pamata ekonomiskās vajadzības. Ja neredzat risinājumu dodieties uz Satversmes tiesu! Iedzīvotāji būs kopā ar jums! Tikai sāciet kaut ko darīt!

 8. Nenolemj! Katram ir tiesíbas sańemt maksimálo

 9. Vismaz ir kāds , kas domā par Latvijas nākotni !

 10. Vispār šo frāzi var pateikt ik katrs uz ielas sastaptais iedzīvotājs, nekas jauns nav pateikts. MUMS VAJAG RISINĀJUMU, un piedodiet, es citēšu-“”taču minimālajai algai ir jābūt tādai, lai tā nodrošinātu cilvēka cienīgu eksistenci. Kas ir eksistence!? MĒS GRIBAM DZĪVOT!!!!!!!!!!!!!

 11. Uzmanību Ikvienam: Es esmu Lucy Mengel, es esmu, izmantojot šo mediju, lai informētu sabiedrību par to, kā mana dzīve got pārveidots es biju meklējot biznesa aizdevumu 30,000.00 $ par pēdējo 2years kā man sāk trūkt naudas par manu biznesu un naudu samaksāt rēķinus, jo nesen es got scammed no 4,560 $ un es teicu sev, ka es nekad pieteikties aizdevumam internetā atkal, maz Vai es zinu, ka aizdevējs, piemēram, Mr James Oskara joprojām varētu atrast internetā. Līdz mans draugs iepazīstināja mani ar Ocean Financials Company. Sākumā es viņam pateicu, man nebija ieinteresēti nevienā aizdevumu darījumu vairs tad viņš mani pārliecināja, ka uzņēmums ir īsta viens, lai gan es nekad ticēja viņam, es izmēģinājuma un es esmu priecīgs I did, man bija dota aizdevumu 50,000.00 $ šis uzņēmums. Iesaku ikvienam, kas prasa patiesu, legit aizdevumu vai jebkādu finansiālu palīdzību, kas var būt uzticams, uzticami un spēj maksāt atpakaļ tajā laikā līdzekļu vajadzētu kontaktēties tos, ja jūs interesē, izmantojot e-pastu: (oceanfinancials.uk.net@gmail .com)

 12. Tikai Latvijā! Minimālā darba alga un pensija var būt krietni ZEM iztikas minimuma: 390€-nodoklis! Tagad parēķināsim mazliet – ņemam rokās kaukulatorus! Izīrēt dzīvokli 200€+komunālie 120€=320€, E-Talons braucieniem uz darbu 50€, Kompleksās pusdienas darbā 3,50€x22 darba dienas = 77€, Mājās ēdamais 180€, (Higiēnas preces,zeķes,apakšbikses,zobu pasta,ziepes,šampūns,veļas pulveris,tualetes papīrs utt. 20€), (Apģērbs,apavi 20€), Medicīna un veselības aprūpe 20€, (Atpūta pa Latviju,Jūrmala,Teātris, utt.Mēnesī ir 8,brīvdienas 200€,mēnesī), KOPĀ 887€

 13. No minimālās algas grūti izdzīvot. Iepērkoties veikalā stāv un domā, vai šodien var atļauties pirkt gaļu, olas, sieru utt….tās ir ekskluzīvas lietas. Ikdienas pārtika ir kartupeļi un maize.Tādas lietas, kā ārsts, zobārsts, frizieris var aizmirst.

  • interesanti,kā tu dzīvo,ja ēd tikai kartupeļus un maizi?
   un kur tu strādā,ar ko nodarbojies,ka nevari atļauties gaļu?

  • Только в Латвии! Минимальная заработная плата и пенсия может быть значительно ниже прожиточного минимума 390€ – минус налог! Теперь давайте посчитаем немного – берём в руки калькулятор! Аренда квартиры 200€+ коммунальные услуги 120€= 320€ , электронные билеты для поездок на работу 50€ , Обед на работе 3.50€x22 рабочих дней = 77€ , дома на еду 180€ ( средства гигиены, носки , нижнее белье, зубная паста мыло, шампунь , стиральный порошок, туалетная бумага и т.д. 20€ ) , ( одежда , обувь 20€ ) , здравоохранение 20€ , ( отдых в Латвии , Юрмале, театр , utt. В месяц 8 выходных и на отдых надо 200€ месяц ) ИТОГО 887€

 14. Minimālā alga kaut cik sakarīga ir protams iespējama arī Latvijā ,ja nomainīs padomju likumus un salauzīs padomju sistēmu,kas joprojām nosaka ,ka valsts ir primāra un iedzīvotāji sekundāri.Iespējas tam ir vairāk kā vajag. Sāksim ar to ka valsts apjoms 304 000 uz 1,8 mlj ( ja ir) iedzīvotājiem ir 2x par daudz salīdzinot ar Rietumu valstīm. Tie ir vairāk par miljardu tikai nelietderīgās algās vien,bez īrēm un kaitējuma kopumā.
  Paceļot neapliekamo minimumu un samazinot mežonīgos algs nodokļus,minimālā alga var tikt pacelta,jo 1,5 miljardu nevajadzēs “saskrāpēt vai aizņemties” lieko “amatu”atalgošanai,tas ir vienīgais ceļš,bet komunisti uz to nekad neparakstīsies.

 15. Nemaz nelasiju taalaak par virsrakstu jo jastraadaa lai darbiniekiem samaksaatu… Tikmer kamer vid un likumi mus spiedis pie zemes, absurds ar nekonkuretspejigaam cenaam, un tas ka lielakai dalhai vis ir uz kredita…. Tikmer var sviestu stastiit, bet uznjemeji to pashu minimalo nevar samaksaat… Tiesibsargs, smuekli

  • Nabaga uzņēmēji…. Nevar atļauties maksāt algas,bet dārgas mašįnas sev pirkt un māju celt var atļauties. Nevari savam darbiniekam samaksāt cienīgu algu – nepērc sev šiku mašīnu un nebūvē māju! Vai ver ciet saavu biznesu!

 16. Daudz nemuldēšu,novēlēšu veselību un izturību !!!! Liels paldies-gaišāks palika!!!!!!!

 17. Lūdzu turpini, par cilvēktiesībām! Paldies!

 18. Ka man gribetos redzet ka visi ieredni kadus 6menesus padzivotu ar minimalo algu un vel apgadibadivi skolas vecuma berni bet ari visus iekrajumus uz to laiku iesaldet tad gan butu jauki .Nozelojami ka valsti nesaprot musu minimala alga nav un nevar but ne700 ne800 euro ja pieliekam klat tos tukstosus ko sanem amatpersonas tad varbut kau gan ari saubos

  • Runaa, ka,valstii paaugstinaata minimalaa alga. Bet RNPa, tieshi otraadi, pazemina! Nu, kur taa taisniiba? Kaa paarneema Uhaka grupeejums, taa,nav nekaadas kaartiibas namu parvaldees visaas jomas

 19. Paldies tiesībsargam Jansonam! Atbildēt

  Paldies Jums!

 20. http://www.draugiem.lv/pnl/ Atbildēt

  Tiesībsargs Jansons: Minimālā alga nolemj iedzīvotājus vergu eksistencei. Ko nevarētu teikt par paša tiessībsarga algu 🙂

 21. Šķērmi ap dūšu lasot šī tiesībklauna atziņas.Viņam NAV minimālā alga,nebūt,bet necik sen pats brēca un draudēja ar aiziešanu ,ja tos tūkstošus nepiesviedīs klāt.Tiesību klauns un iznirelis,jo spēlē vairāk uz instinktiem un sāpīgiem punktiem pilsoņiem.Visi ķērc pēc naudas,bet NEVIENS !!!neaicina TAUPĪT,nezagt,maksāt nodokļus.PUNDURS no valsts izspiež miljonus Ventspils pucēšanai,bet pats Panamā šo valsti apzog car ofšoriem.Janson,cīnaties pret melno ekonomiku,nodokļu nemaksātājiem,blēžiem spicē un visā valstī,jo brēkt jau var pēc naudas,bet kur to ņemt?Un pieprasīt dzīves līmeni kā Vecajā Eiropā pēc 50 g.okupācijas un visas tautsaimniecības sabrukuma ir no jūsu puses ne tikai populistiski,BET NOZIEDZĪGI !!Paņemiet skolas vēstures grāmatu un IZSTUDĒJIET kas ir VERGU eksistence pirms virinat muti,ne smadzenes !!

  • Viss pareizi, bet tiesībsargs jau viens bez prokuratūras atbalsta neko daudz nepanāks. Kā zināms tiesu vara mums ir tik nožēlojama, bet tiesībsarga institūcija neapkaro mafiju, bet cīnās par mūsu visu tiesībām. Visa Latvijas valdība ir sapauvusi un apzagusies

 22. turklāt no šī gada tā saucamā Labklājības ministrija izdarīja tā, lai darbinieks ar min algu nesaņemtu kapeiku vairāk. Ja pagājušajā gadā min alga bija 360eur un stundas likme 2,166, tad šogad ar tām dažādajām stundas likmēm alga it kā ir 370eur, taču stundas likme gada griezumā ir 2.129. Piem., man un gan jau pietiekami daudziem citiem, kas strādā maiņu darbu, bija iespēja nopelnīt kaut dažus eiro vairāk, tagad – figu! Konkrēti – janvārī un martā bija identisks darba stundu skaits, martā 24h no tām bija svētku stundas. Ja vēl pērn algas atšķirība būtu ap 40eur, tad tagad par šīm 24 svētku stundām saņēmu gandrīz 8eiro vairāk nekā bija bez tām. Lieliski, ne? Labklājība aug augumā!!

 23. Tad lūk … izrādās ka minimālo algu ar tiesas spriedumu arī var samazināt uz pusi.Tiem cilvēkiem kas ir kaut kam parādā.Ja tiesa nolemj ,tad likumīgi no minimālās algas konta no jums ieturēs 185 eiro ,un nevienam neinteresēs kā jūs izdzivosiet lai nenomirtu badā.
  Viens izvēlēsies ubagot.Otrs nelegāli strādāt.Trešais ies laupīt,vai zagt,vai pat slepkavot,vai pametīs valsti.Galu galā piemēru tam rāda VID, un citas valsts instances – ieskaitot Saeimas simts kalpus.

  • Te nu Jums neko līdzēt nevarēs ,parādi tači ir jāatdod. Ja nu vēl ir kādi simtiem tūkstoši bankām ,tad,varētu teikt, bankas pašas vainīgas ,ko aizdeva ,taču elektrība ,siltums, īre ,tos maksājumus taču kavēt nedrīkst ,naudas nav elektrību netērē ,dzīvo tumsā vai pie sveces ,īrēt nevari ,nakts patversmes taču ir un kautkādi lēti hosteļi arī ir.Par tām bankām arī ,bankās taču glabājas visu mūsu nauda, algas taču tagad pārskaita uz kontu,bankas to mūsu naudu Jums aizdod ar % un tā pelna algu sev un mums kādu nieku agrāk atmeta ,tagad pat to vairs ne,ja Jūs bankai neatdosiet ,banka bankrotēs un mūsu pārējo alga arī pagalam ,tā kā parādi jāatdod.

 24. cepuri nost,tava prieksa cienitais Janson,nepadodies,lai dievins tev stav klat un sakarto visu ko ir iespejams sakartot sai valsti

Draugiem Facebook Twitter Google+