×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Tiesībsargs lūdz KNAB vērtēt Viņķeles izteikumus par ministru nereģistrētajiem ienākumiem

Foto-LETAFoto-LETA

Tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) saistībā ar Saeimas deputātes Ilzes Viņķeles (V) izteikumiem par ministru nereģistrētajiem ienākumiem.

Jansons iesniegumā norāda, ka vakar Saeimas kārtējā sēdē, izskatot priekšlikumus palielināt ministru algas, Viņķele likumprojekta apspriešanas debašu laikā izteica viedokli, ka viņa ar pilnu atbildību grib teikt, ka “nav daudzi tie Ministru kabineti, kuros ministri dzīvo patiešām no algām”.

Viņķele skaidroja, ka šāda situācija radusies ne tikai tāpēc, ka ministriem esot sekmīgi uzņēmumi, “kuru pārvaldību likumu atbilstošā kārtībā viņi ir uz savu ministrēšanas laiku nodevuši un gūst augļus no tiem, kas ir deklarējami, bet tādēļ, ka ir nedeklarēti ienākumi”.

Viņķele norādījusi arī uz īpašu stipendiju veidu sistēmu. Deputāte pauda, ka ministri ienākumus “pa kaktiem sanes un pēc tam dabū savas dividendes no tiem darbiem, kas ir ministra laikā darīti”.

Jansons uzskata, ka deputātes apgalvotais par nedeklarētiem ministru ienākumiem nekādā gadījumā nevar tikt uzskatīts par tiesiski iespējamu un sabiedrībā pieņemamu situāciju. Viņš norāda, ka šādi apgalvojumi tikai pastiprina sabiedrībā valdošos uzskatus par korupcijas ietekmi uz valdošās varas sistēmu, jo vairāk graujot sabiedrības uzticību valsts varai un ticību tiesiskai valstij.

Tāpēc, ja augstas valsts amatpersonas rīcībā ir fakti par šādiem gadījumiem, ir nepieļaujami, ka deputāte ar šādu informāciju nav vērsusies tiesībsargājošās iestādēs, uzsvēra tiesībsargs.

Jansons uzskata par savu pienākumu vērst KNAB uzmanību uz izskanējušo apgalvojumu un savas kompetences ietvaros veikt tiesību aktos noteiktās darbības, lai pārbaudītu deputātes izteikto apgalvojumu patiesumu.

Jau ziņots, ka Saeima vakar noraidīja priekšlikumu palielināt ministru algas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+