×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Tiesībsargs: Pilsonība nav Ziemassvētku atlaides

Foto - LETAFoto - LETA

Pilsonība nav Ziemassvētku atlaides, kas pienākas visiem – cilvēkiem ir patiesi jāvēlas iegūt Latvijas pilsonību, aģentūrai LETA uzsvēris tiesībsargs Juris Jansons.

Ja kāds vēlas iegūt Latvijas pilsonību un būt lojāls pret valsti, viņam tas jāizrāda ar savu aktīvu rīcību. “Mēs nevaram pilsonību piešķirt automātiski, jo tad mēs tiksim ierauti neskaitāmos tiesu darbos, un tad nākamais pārmetums, ko Latvija saņems no Eiropas cilvēktiesību aizsardzības iestādēm, būs, ka esam izdarījuši radikālu nejēdzību attiecībā uz nepilsoņiem,” ir pārliecināts tiesībsargs.

Jansons domā, ka nepilsoņu jautājums nav skatāms diskriminācijas aspektā, tomēr Latvijas un Igaunijas nepilsoņu statuss ir ūnikums Eiropas Savienībā divdesmit gadus pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas. “Nevienā starptautiskā tiesību aktā, nevienā konvencijā nepilsoņi nav paredzēti. Nepilsoņu jautājumā ir neizdarība no politiķu puses. Šobrīd šis jautājums ir atstāts ļoti kritiskā situācijā, kurā veidojas konfrontācija starp dažādām sabiedrības grupām: pilsoņi – nepilsoņi, latvieši – krievi,” uzsvēra tiesībsargs. Pēc Jansona domām, ir amorāli, ka politiķi – gan kreisie, gan labējie radikāļi – izmanto nepilsoņu jautājumu savos populistiskos mērķos. Rosināt automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem, pēc tiesībsarga domām, tomēr nav pareizi.

Lai arī oficiāli tas nav apstiprināts, tiesībsargam ir aizdomas, ka daudzi nepilsoņi ir noformējuši sev Krievijas pilsonību un saņem Krievijas pensijas un no valsts viņi to slēpj. Starpvalstu sarunās iegūt izsmeļošu informāciju par Krievijas pilsoņu skaitu Latvijā un vienoties, ka nepilsoņiem netiek dota iespēja bez vīzas ieceļot Krievijā, pēc Jansona domām, nav reāli. “Vai tikai nesanāks kā ar Abreni, kad toreizējais Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka Latvija drīzāk dabūs “nosprāguša ēzeļa ausis”, nevis Pitalovu (bijušo Abreni),” izteicās Jansons. Pēc viņa domām, tas ir labs piemērs par jūtīgu jautājumu risināšanu attiecībās ar Krieviju. “Baidos, ka Krievijas šā brīža politiskā retorika būtu ļoti līdzīga,” sacīja Jansons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+