×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Tiesībsargs satraukts par ugunsdrošību cietumos

cietums5

Tiesībsargs Juris Jansons ir satraukts par ugunsdrošību cietumos un ir vērsies pie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), lai noskaidrotu, vai no ugunsdrošības viedokļa cietumnieku apstākļi ir droši un neapdraud to dzīvību.

Tiesībsarga birojā aģentūra BNS noskaidroja, ka biroja darbinieki regulāri apmeklē ieslodzījuma vietas un ir konstatējuši, ka lielākā daļa ieslodzījuma vietu neatbilst cilvēktiesību prasībām.

Jansons nosūtījis vēstuli VUGD priekšniekam Oskaram Āboliņam, kurā norāda uz vairākiem ar ugunsdrošību saistītiem aspektiem ieslodzījuma vietās.

Tiesībsargs vērš uzmanību, ka liela daļa ieslodzīto tiek turēti slēgtās kamerās, no kurām bez cietuma darbinieku palīdzības izkļūt nav iespējams, kā arī kamerās nav trauksmes pogu, bet cietuma darbiniekus ir iespējams izsaukt, klauvējot pie kameru durvīm.

Cilvēktiesību speciālisti konstatējuši, ka ieslodzītie kamerās smēķējot un vienlaikus lietojot vairākas elektroierīces.

Ņemot vērā iepriekšminēto, tiesībsargs nosūtījis vēstuli VUGD priekšniekam, lai noskaidrotu, vai no ugunsdrošības prasību viedokļa ieslodzīto turēšanas apstākļi ieslodzījuma vietās ir droši un neapdraud cilvēku dzīvību un veselību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+