×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2015
Drukāt

Tiesībsargs: Skolās izplatīta vardarbība ar graujošam sekām

Foto-LETAFoto-LETA

Tiesībsargs Juris Jansons

Vardarbība skolās ir gana izplatīta, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsarga birojs veic pētījumu, kurā iesaistīti 5.-12.klašu skolēni. Skolotāju, skolēnu un vecāku anketēšana par vardarbības uztveri, izplatību un reakciju uz to ir anonīma. Pētījuma rezultātus prezentēs decembrī.

“Ziņas ir diezgan satraucošas, vardarbība skolās ir gana izplatīta ar diezgan ar tādām, es pat teiktu, graujošām sekām. Teiksim, emocionālā vardarbība vai tas pats mobings starp skolēniem. Bieži vien pedagogi to var nepamanīt vai pamana brīdī, kad tas sasniedzis jau kulmināciju. Bieži vien tas, kas tiek uzskatīts par varmāku, viņš ilgstošākā laika periodā ir bijis cietušais,” klāstīja Jansons.

Pēc viņa vārdiem, ir situācijas, kad pedagogi paši ar izteiksmi, vārdiem pazemo bērnu, kas emocionāli var atstāt diezgan nopietnas sekas.

Bieži vien problēma esot ģimenē. “Pēršanu ģimenē bieži vien neuzskata par nekāda veida vardarbību, bet tā kā minimums ir emocionāla vardarbība, kas diezgan pamatīgi pazemo bērnu, un tas var atstāt kaut kādas sekas. Arguments, ka tā notika katrā ģimenē padomju laikos, tā ir muļķīga attaisnošanās. Tā ir vecāku nespēja saprātīgiem līdzekļiem atrisināt situāciju,” viņš teica.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+