×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Tiesībsargs varētu vērsties tiesā, ja netiks pārskatīta minimālā alga

Foto - LETAFoto - LETA

Tiesībsargs apsver iespēju vērsties Satversmes tiesā, ja Latvijā arī turpmāk netiks pārskatīts minimālās algas apmērs un tā būs noteikta tik pat zemā apmērā, kā tagad tā šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes atzina” Tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībargs atgādināja, ka viņaprāt, Latvijai ir jāratificē Pārskatītā Eiropas sociālā harta, iekļaujot punktu arī par sociālā taisnīguma nodrošināšanu, kas liktu Latvijai liktu būtiski palielināt minimālo darba algu no pašreizējiem 200 latiem līdz aptuveni 303 latiem.

Jansons pauda neizpratni arī par nesen izskanējušo Labklājības ministres Ilzes Viņķeles kritiku, ka valsts šobrīd nevar nodrošināt šī hartas punkta izpildi, bet tuvākajā lakā strādās, lai minimālā alga Latvijā sasniegtu 40% no vidējiem ienākumiem. “Jau pagājušajā gadā valsts pateica ka pašreizējā situācijā 200 lati ir nevis 40%, bet 45% no vidējiem ienākumiem valstī. Tas nozīmē, ka labklājības ministre vai maldina sabiedrību, jo jau šobrīd 200 lati ir virs 40% no vidējiem ienākumiem valstī,” teica Tiesībsargs.

Viņš norādīja, ka aizvien uzskata, ka valstij Pārskatītā Eiropas sociālā harta jāratificē pilnā apmērā, jo tas ir pietiekoši spēcīgais tiesiskais akts, kas ļautu nodrošināt iedzīvotājiem noteikta standarta dzīves līmeni. Turklāt Eiropas Komisija aktīvi kontrolē šīs hartas izpildi.

Tiesībsargs norādīja, ka vērtēs kādus instrumentus varētu izmantot, lai mazinātu netaisnību minimālo ienākumu jautājumā. “Mēs uz to atkal vērsīsim premjera uzmanību. Iespējams, meklēsim palīdzību arī tiesā. Tiesa gan būs galējais risinājums,” viņš sacīja.

Pēc Jansona domām, Latvijā visi, tostarp amatpersonas saprot, ka maksājot šādu minimālo algu, tiek pārkāpta virkne starptautisko cilvēktiesību un tiesības uz cilvēka elementārās eksistences nodrošināšanu. “Politiķiem ir jādara viss, lai iznīcinātu sociālo nevienlīdzību. Ja nekas nemainās, vērsīsies Satversmes tiesā. Šī gada laikā tas ir iespējams,” viņš piebilda.

Aģentūra BNS jaur rakstīja, ka Tiesībsargs jau iepriekš paudis viedokli, ka patlaban minimālās darba algas apmērs ne tuvu nav uzskatāms par taisnīgu, tāpēc jāratificē Pārskatītā Eiropas Sociālā harta, kas liktu būtiski palielināt minimālo darba algu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+