×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. februāris, 2014
Drukāt

Tiesībsargs viņam nelabvēlīgā tiesas sprieduma dēļ pats no amata neatkāpsies (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Tiesībsargs Juris Jansons pats demisiju neiesniegs, sacīja tiesībsarga pārstāve Ruta Siliņa.

Kā ziņots, Saeimas deputāti apsver iespēju rosināt Jansona atcelšanu no amata, jo stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru atzīts, ka viņš, būdams īpašo uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta vadītājs, nolaidīgi un nekvalitatīvi pildījis amata pienākumus, – šāds pārkāpums saskaņā ar likumu nav savienojams ar tiesībsarga statusu, vakar vēstīja portāls “pietiek.com”.

Savukārt pats tiesībsargs izskanējušo informāciju sociālajā tīklā “Facebook” komentējis šādi: “Apsveru demisiju… Lai jau tiem gudriniekiem tiek prieciņš! Un ar Dombrovska veiksmes stāstu tik un tā rēķinus samaksāt ir grūti.”

Tomēr tiesībsargs nolēmis pats demisiju neiesniegt. Viņš norāda, ka informācija par minēto disciplinārpārkāpumu politiķiem un sabiedrībai bija zināma, pirms viņš ieņēma tiesībsarga amatu, un pārkāpums nekādā veidā nav attiecināms uz tiesībsarga pilnvaru laiku un pienākumu izpildi. Viņš lūgs Saeimai skaidrot, vai, ņemot vērā minētos argumentus, būtu uzskatāms, ka ir pieļauts apkaunojošs nodarījums, kas nav savienojams ar tiesībsarga statusu.

Savukārt tiesas lēmumu tiesībsargs respektēs, informēja Siliņa.

Kā vēsta portāls “pietiek.com”, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesnešu kolēģija trīs tiesnešu sastāvā nolēmusi, ka Administratīvā apgabaltiesa pamatoti noraidījusi Jansona sūdzību par piemēroto disciplinārsodu. Sodu viņš saņēma ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretāres, tagadējās valdības vadītājas Laimdotas Straujumas rīkojumu 2009.gadā, vēl pirms kandidēšanas uz tiesībsarga amatu. Viņam tika noteikts disciplinārsods, ieturot 10% no mēnešalgas trīs mēnešus par amata pienākumu nolaidīgu un nekvalitatīvu pildīšanu.

Saskaņā ar tiesas spriedumu Jansons, atbrīvojot no darba divas sekretariāta darbinieces, nepamatoti izmaksājis kompensācijas divu mēnešalgu apmērā, bet vienai darbiniecei izmaksājis pabalstu sakarā ar tēva nāvi, kas bijis lielāks nekā valstī noteiktie “griesti”, kas tolaik bija 1000 latu. Tādējādi viņš nodarījis valstij zaudējumus vairāk nekā 3300 latu (4695 eiro) apmērā.

Par šiem pārkāpumiem Jansonam bija noteikts disciplinārsods, kuru viņš pārsūdzēja. Visas tiesu instances lēmušas, ka viņš sodīts pamatoti, un tagad ar Augstākās tiesas lēmumu spriedums ir stājies spēkā. Saskaņā ar Tiesībsarga biroja likumu Saeima atbrīvo tiesībsargu no amata, ja viņš ir pieļāvis apkaunojošu nodarījumu, kas nav savienojams ar tiesībsarga statusu.

Par tiesībsarga izvēli atbildīgās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Boriss Cilevičs (SC) norādījis, ka ir jāizvērtē, cik šis pārkāpums ir nopietns. “Iepazīšos ar šo lietu tuvāk, pagaidām par to nebiju informēts,” teicis Cilevičs. Pēc viņa teiktā, tiesībsarga pilnvaru termiņš jau tuvojas beigām un, iespējams, pašreiz nav nepieciešamības lemt par viņa atbrīvošanu. Kareivīgāk noskaņota bijusi komisijas locekle Inese Laizāne (VL-TB/LNNK), kura uzskata, ka tiesībsargam pašam vajadzētu izradīt cienīgu uzvedību un, pamatojoties uz nesavienojamību, atkāpties. Laizāne apgalvoja, ka nākamnedēļ noteikti šo jautājumu pārrunās Saeimas komisijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Atbalstu Jansonu. Rokas nost!

 2. “Iepazīšos ar šo lietu tuvāk, pagaidām par to nebiju informēts”—-Cilēvičs—-
  Lāča miegu gulējis visu šo laiku?Varbūt šāds amats pašam sagādā grūtības?Varbūt sacerējies par Eurodeputāta amatu?Nē,tādiem guļavām tur nav vietas.
  Laizāne,- kurš režisors tagad rediģē viņas lomu?
  Fakts,ka J.J. “smagais”pārkāpums visiem bijis zināms pirms viņa virzības šim amatam ( jāatceras,ka zaudējumi valstij atmaksāti 3х),norāda – nu negrib J.J. ēst no “pareizo”politikāņu rokas.
  Vienotība jūtas zaudējusi ļoooti svarīgu posteni.

 3. Man viņš patīk,redz,ka strādā,šķetina daudzas lietas.Laikam,tas arī naudas kārajiem politiķiem nepatīk tiesībsargā…?!Dodiet cilvēkam strādāt,kungi.Paši dzīvojat ar Eiropas cenām un algām,bet tauta ar Āfrikas cenām velk dzīvību.

 4. Nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara. Jansona kungs ir labākais Tiesībsargs, kāds vien līdz šim Latvijā ir bijis. Viņš ir cilvēks, kuram interesē sava valsts un tauta. Acīmredzot viņš kādam politiskam spēkam ar savu darbu traucē, tāpēc arī “meklē utis kažokā”. Rokas nost no Tiesībsarga!

 5. ESMU gandarīta, ka mums ir TĀDS tiesībsargs, kas prot pateikt savu domu BEZ – šis te, šim te, šo te,šai te un citiem murgojumiem!!! PALDIES JANSONA KUNGS JUMS par visu, ko darāt, jo darbojaties patiesi ar vēlmi palīdzēt, NEVIS NOMELNOT UN IZSMEJOT!!! MĪĻIE!? KAS IR 3300 lati salīdzinoši ar NOZAGTO un VĒJĀ AIZLAISTO NAUDU visu šo gadu garumā, kur GAILIS PAKAĻ NEDZIED!??…TAS IR CĀĻA SPĻĀVIENS TUMSĀ…CEPATIES par lielām un pazudušām vērtībām un beidziet ar stulbo, NODRĀZTO frāzi – KĻŪDĪJOS vai KĻŪDĪJĀMIES…

 6. Balsoju un balsošu par NA, bet… Laizānīt! – piebremzē. Varbūt vajadzēs papētīt vai gadījumā pati neesi bijusi, piemēram, komjauniešos… (Pa pusei joks)

 7. Kāpēc pie mums ,Latvijā, tik daudz neloģikas? Cilvēkus, kuri domā par valsti un līdzcilvēkiem vai nu atbrīvo, vai tīši rada apstākļus, lai paši atkāptos. Tā Maximas traģēdija “noēda” Šicu,- tagad uzklupuši tiesībsargam, bet gadiem ilgstošas lietas par būtiski pierādītiem pārkāpumiem un piesavināšanos- arvien vēl “Izmeklē”.

 8. Tādiem,kā pašreizējais tiesībsargs,vajadzētu būt mūsu ministriem!

 9. Vai tad arī NA nepatīk pašreizējais tiesībsargs?

 10. Laikam pārāk labi sargā cilvēku tiesības ja Vienotība grib viņu atlaist.

 11. Visu cieņu tiesībargam Jansonam! Viņš ir ļoti daudz paveicis.Mani kā pilsoni un nodokļu maksātāju neapmierina, ka par mūsu nodokļu naudu saņemam ļoti nekvalitatīvus valsts pārvaldes pakalpojumus – valdība pieņem nesakarīgus likumus, birokrāti apraksta papīru kalnus, neatrisinot situāciju. Jansons ir viens no retajiem, kurš spēj runāt cilvēcīgā un saprotamā valodā. Tikmēr citi murmina birokrātiskas frāzes un pinas kā vistas pa pakulām. Jansons redz problēmas būtību, redz, kurš likums taisnīgs, kurš – netaisnīgs.

 12. Vai Tevi mamma nemācija, lai krievus neaiztiec, jo tad pa purnu dabūsi no savējiem. Neesi jau V frakcijas priekšsēdētājs,kas var atļauties valstij nokrāpt daudz lielākas summas un nekas. Tāds atbilst visiem ētikas likumiem. Turies !

 13. Jansona vaina ir tā,ka tam ”zaudējumu ” ciparam pietrūkst divas nullītes. Un ,ka to ”ar divām nullītēm” viņš NAV iebāzis SAVĀ kabatā.tādi,Latvijas t.s. politiķus apkaunojoši darboņi noteikti ”jānoliek pie ratiem”!!!!! BET,ja tā nopietni – viņš ir PIRMAIS tiesībsargs,kas cīnās un kaut ko arī panāk.NAV nekāda sēne.Turieties !

 14. Skaidrs, ka nenāks vairs neviens, kurš tik skaidrs būs kā saule. Vai arī mazos blēžus liksim cietumā, lielos amatos. Latviešu literatūras klasika. Kā kāds amata vīrs sāk pats ar savu galvu domāt un darīt, tā jānoēd.
  Pirms tam bija kultūras ministre.

Draugiem Facebook Twitter Google+